У цій редакції ніколи!!! За доволі кучерявими фразами типу "для збереження злагоди в суспільстві","забезпечення гідного рівня життя","створення належних умов життєзабезпечення","шанобливого ставлення" - мова ж то йде про ліквідаторів-чорнобильців,котрі вимирають і ходять напів зігнуті від каліцтва- несуться грозові хмари неправди і фальші. Свідченням цього є подальша цинічна фраза "Усвідомлюючи необхідність посилення їхнього захисту" (мова і про чорнобильців 1986 -го). А за нею йдуть голісінькі пункти,котрі приголомшують мою уяву про наше майбутнє.
Для чого був штурм Верховної Ради?! Чиї дії винесли на майдани Києва тисячі потерпілих?! Хіба не Азаровськи-тігіпковський законопроект 9127 !?Другий же пункт Момерандуму ніякого навантаження на Уряд не передбачає, а навпаки розслаблює його поведінку,що була дещо напруженою після 20 вересня. По суті мова йде про заморожування ситуації. А для чого тоді чорнобильці масово відстоювали свої законні права у судах? З таким великим скрипом під тиском влади приймалися судові рішення. І про це ні слова. А тепер нам в суди зась. Я,як ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС,безпосередньо на її майданчику, у 1986 році (категорія 2А) на оздоровлення за 2010 рік заледве у травні вибив 100 гривень замість п"яти мінімальних зарплат. Попередньо виграв суд. Влада запелювала це рішення до львівських колядників. От і все. Минає рік,а результату розгляду нема.
У третьому пункті насторожує фраза " У встановленому порядку". Про нинішні порядки у нашій державі волає світ,та влада не чує.Та у нас повсюдно ігноруються норми Конституції і Законів,а вони про порядки. Приміром, Конституція зобов"язує депутатів голосувати особисто, а спритні кілька десятків кнопкодавів видають результат у 258 голосів.Дійсно, порожняк не гонять.
За велике завоювання видається зобов"язання влади індексувати інфляцію. Це хіба щось незнане,нове?! Диви-диви піднімуть розмір пенсій інвалідам-чорнобильцям аж на цілих 25 відсотків! Але ж це від рівня цього року. А в законі чітко прописана норма,що пенсії інвалідів-чорнобильців першої,другої та третьої груп не можуть бути нижчими відповідно за 10,8 та 6 мінімальних пенсій за віком. Щось обіцяють до загального котла оздоровлення,з якого безкарно розкрадатимуть,оскільки Президент зініціював помилування за економічні злочини.
Поясніть мені,"нєпросвещьонному", який сенс лідерам чорнобильців брати участь нарівні із владою у виконанні четвертого пункту Момерандуму? Адже він зобов"язує шукати " додаткових надходжень до бюджетів усіх рівнів та бюджету Пенсійного фонду". А що покликаний робити Уряд?! Чи не його свята справа берегти казну від розкрадання та запопадливості укладачів тендерів.
А замахнулися аж на п"ять років. Навіть погодили норму,що припинення дії Момерандуму ні на що не впливає,оскільки не зупиняє досягнутих домовленостей на час його підписання. Хіба не фарс?!
Ярослав Олійник,голова Івано-Франківського обласного громадського об"єднання " Прикарпатбат Чорнобиль".
Острів Галичина


Немає коментарів:
Дописати коментар