-->

07.11.11

Кабінет міністрів України зареєстрував законопроект, що скасовує невідкладне нарахування пенсій і компенсацій за судовими рішеннями у повному обсязі.

Законопроект №9400 про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ) щодо розгляду справ стосовно пенсійного забезпечення, підготовлений Міністерством соціальної політики, передбачає внесення змін до КАСУ, а саме: вилучення з нього діючої норми про «негайне виконання постанов суду про присудження виплати пенсій" у повному обсязі. Натомість розмір "негайних» виплат за судовим рішенням пропонується скоротити до «меж суми стягнення за один місяць», пише «Коммерсантъ-Украина»

Автори документа пропонують розглядати клопотання про нарахування, перерахунок пенсій, здійснення, надання та отримання пенсійних виплат тільки в адміністративних судах «за загальними правилами КАСУ». Це означає, що подібні позови не зможуть розглядатися за скороченою процедурою протягом трьох днів без проведення засідання і виклику учасників процесу.
У відомстві Сергія Тігіпка вважають, що рішення щодо соціальних виплат повинні розглядатися адміністративними судами, а не судами загальної юрисдикції. «В Україні 667 судів загальної юрисдикції, але не всі з них володіють достатньою компетенцією у цих питаннях і тому приймають суперечливі рішення — іноді на користь позивачів, іноді на користь держави — з одним і тим самих пенсійних питань», — пояснив керівник прес-служби міністерства Михайло Кухар.

Автори законопроекту також мають намір зменшити розмір штрафів, які може бути накладено на посадових осіб, які не виконують постанову суду: зі 100-300 мінімальних заробітних плат (98,5-295,5 тис. грн) до 100-300мінімальних неоподатковуваних мінімумів (1,7-5,4 тис. грн).

М.Кухар уточнив, що запропонований законопроект безпосередньо пов'язаний з судовими рішеннями з виплат пенсій чорнобильцям і дітям війни.

Нагадаємо, у середу на брифінгу в Кабміні віце-прем'єр Сергій Тігіпко назвав «корупційними» рішення судів, які постановили виплатити чорнобильцям місячні пенсії у розмірі близько 30 тис. грн, а також більше 500 тис. грн компенсації. За його словами, всього в Україні вже було прийнято більше тисячі подібних рішень, і всі вони є "непідйомною вагою" для бюджету.

В організаціях чорнобильців не схвалюють ініціативу міністерства, вважаючи її «ще однією спробою уряду відмовитися від взятих на себе зобов'язань і забрати гроші, присуджені рішеннями судів».

На думку народного депутата Юрія Ключковського (НУ-НС), "це кричуще порушення всіх правових норм»: «Якщо Мінсоцполітики турбує навантаження на бюджет, яке виникає через виплати пенсій за рішеннями судів, — треба запитати, чому у держави виникли такі борги перед пільговиками і хто їм заважав десятиліттями виплачувати пенсії та соціальні надбавки, передбачені законами України».

Нагадаємо, що 1 і 2 листопада чорнобильці та діти війни пікетували Верховну Раду і Кабмін з вимогою не скасовувати їхні соціальні пільги.

Також нагадаємо, що 9 вересня ВР прийняла в першому читанні законопроект №9127, яким, зокрема, передбачається встановлення Кабміном порядку та розміру компенсацій пільговикам, що і викликало бурю обурення і масових протестів.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина

Немає коментарів:

Дописати коментар