-->

03.11.11

Під стінами ВР триває акція протесту проти скасування пільг

Бійці спецпідрозділу "Беркут" відтісняють мітингувальників від будівлі ВР. Фото: Українське фото
Під стіни Верховної Ради (ВР) України сьогодні знову вийшли афганці і представники чорнобильських організацій. Акція протесту сьогодні не менш гаряча, ніж два попередні дні. Ветерани продовжують мітингувати проти скасування пільг, передає кореспондент РБК-Україна.

Вранці біля станції метро "Арсенальна" зібралося близько 600 афганців і ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС), які рушили до ВР. В той час під стінами парламенту перебувало близько 150 мітингувальників. Учасники акції розклеїли плакати з написами: "Чорнобильці не допустять скасування пільг" і "Зупинено беззаконня Кабміну".
Ближче до 12 дня кількість демонстрантів збільшилася до 1,5 тис. чоловік. Під натиском громадських активістів не витримала огорожа, що захищала будівлю ВР. Демонстранти прорвалися до будівлі парламенту. Однак спецпідрозділи Міністерства внутрішніх справ (МВС) єдиною колоною в чотири ряди з допомогою щитів відтіснили їх від будівлі Ради. Під крики "Банду геть!", в перших рядах почалися зіткнення між активістами і бійцями "Беркута".

Після цього міліція почала зміцнювати захист будівлі парламенту. Близько 1 тис. співробітників "Беркута" із засобами спецзахисту, озброєні гумовими палицями, оточили будівлю парламенту, включаючи арки і внутрішні двори. За парканом триває акція протесту чорнобильців, в якій беруть участь близько 1,5 тис. чоловік. Грає "Інтернаціонал". Учасники акції протесту тримають плакати з антипарламентскими гаслами.

По команді половина присутніх співробітників міліції сховалася за обшивку забору Маріїнського палацу. Зі зворотного боку Маріїнського палацу розташовані п'ять міліцейських автобусів і три міліцейські автомобілі.

У результаті тисняви одному із співробітників "Беркута" стало погано, його віднесли до Верховної Ради і оточили щільним кільцем оточення. Для надання допомоги потерпілому приїхала машина швидкої медичної допомоги.

Нагадаємо, 1 листопада, афганці і чорнобильці також пікетували будівлю ВР. Демонстранти зламали огорожу, що захищала будівлю парламенту і вчинили спробу взяти Раду штурмом. Співробітники "Беркута" стримували натиск демонстрантів, все закінчилося переговорами представників мітингувальників з чиновниками. Зокрема, до чорнобильців поспілкуватися вийшов віце-прем'єр Сергій Тігіпко. У Партії регіонів цю акцію назвали провокацією. Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив пресі, що підстав для проведення мітингів чорнобильців і ветеранів немає. "Мені не зрозуміло, з якими вимогами вийшли чорнобильці та інші категорії під ВР, адже всі питання були узгоджені з їх керівниками ще минулого тижня. Продовжувала працювати робоча група на чолі з міністром фінансів і юстиції", - заявив Єфремов.

Вчора демонстрації продовжилися під стінами Кабміну, де в той час проходило розширене засідання уряду за участю Президента Віктора Януковича. Зіткнень вчора зафіксовано не було.

Янукович вчора сказав, що пільги для 16 категорій громадян скорочуватися не повинні, а, навпаки, повинні бути підвищені на 25%. "Якщо ми говоримо про упорядкування пільг, треба пояснювати людям, що ми не збираємося ніякі пільги скорочувати. Ми будемо їх тільки вдосконалювати, а це означає, що ми ставимо собі за мету незахищені верстви населення захистити і підняти рівень захисту", - сказав Президент. Тігіпко в свою чергу запевнив, що пенсії інвалідам-чорнобильцям в 2012 р. буде збільшено на 25%, на 85% підвищені витрати на медичне лікування і виділено 50 млн грн на забезпечення житлом.

Однак на розширеному засіданні уряду Янукович заявив, що в Україні на органи влади готуються збройні напади, а під ВР мітингують зовсім не бідні люди. Янукович сказав, що цю інформацію він отримав від правоохоронних органів. "Люди втратили страх і совість. Хто це організовує? Не ті, кому важко. Ті, кому найважче, вони мовчать, чекають, терплять", - сказав Янукович.

Президент також стверджував, що в акціях протесту під ВР беруть участь люди, які через суд домоглася високих пенсій та одноразової допомоги. За його словами, при цьому Держказначейство втратило 6 млрд грн. "Ми промовчали, витратили, а зараз під парламенту прийшли ламати паркан ті, хто отримує пенсії в 30 тис. грн. і одноразову допомогу 600-700 тис. грн", - сказав Президент.

Нагадаємо, 20 вересня, під будівлею ВР також проходив мітинг проти скасування соціальних пільг з участю 2 тис. осіб. Тоді під стінами парламенту перед ранковим засіданням зібралося близько 2 тис. представників громадських організацій і об'єднань ветеранів війни, учасників бойових дій в Афганістані, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Мітингувальники вимагали від ВР не голосувати в цілому за закон № 9127, що скасовує пільги для 16 категорій громадян. В ході мітингу сталися зіткнення між міліцією і мітингувальниками. Учасники акцій протесту розбили скляні вставки у дверях на вході в парламент. Лише співробітники "Беркута" вберегли Раду від повноцінного штурму.

03.11.2011

Немає коментарів:

Дописати коментар