-->

02.11.11

Чорнобильці пояснили, навіщо організували нову акцію протесту

2 листопада 2011

Заступник голови Харківської обласної організації Союз. Чорнобиль. Україна Володимир Проскурін заявив, що під час переговорів з урядом остаточного рішення щодо скандального законопроекту не було досягнуто, тому чорнобильці організували нову акцію протесту.
"Шановного народного депутата (лідера фракції Партії регіонів Олександра Єфремова - ред.), напевно, ввели в оману. Я працював у робочій групі при віце-прем'єрі Сергієві Тігіпку. Була група від афганців і дві групи від чорнобильців, я працював у чорнобильській", - заявив Проскурін в ефірі 5 каналу.
"Ця група проголосувала в повному складі, ми всі проголосували за те, щоб відхилити зазначений вище законопроект № 9127 повністю. Після цього було підписано меморандум з урядом. Його підписала громадська організація Союз. Чорнобиль. Україна, від імені всіх чорнобильців, але я не думаю, що це правильно. І, станом на сьогодні, ніякого рішення щодо цього законопроекту, як це сказав шановний депутат, не було", - заявив Проскурін.

Він також заявив, що організатори акції протесту чорнобильців під стінами Верховної Ради не планували ламати паркан і штурмувати Верховну Раду, вони сподівалися привернути увагу ЗМІ креативом і самі не думали про такий розвиток подій.

"Коли ми приїхали під стіни парламенту, ми побачили, що приїхала велика кількість громадських організацій, які не входять до Союзу. Чорнобиль. Україна, організації місцевого рівня. У століття інтернету і мобільних телефонів це зробити нескладно. Велика кількість людей підійшла, ми навіть не встигли виставити свою апаратуру, а плакати взагалі не вивісили, вони так і залишилися в машині", - повідомив співорганізатор акції.

"У наші плани входив креатив. Ви сьогодні чули, очевидно, фонограму з відомого фільму - це харківська ідея, ідея харків'ян: звуки бою, крупнокаліберний кулемет. Це креатив, журналісти люблять цікаве та незвичайне", - додав він.

Проскурін зазначив, що в акції протесту брали участь абсолютно різні громадські організації, які приїхали зі всієї України, тому шукати автора ідеї штурму Верховної Ради складно.

"Я хотів би звернути увагу на те, що паркан ламали в різних місцях, там, де локально стояли зовсім різні громадські організації, які приїхали з усієї України. Тому шукати автора цієї ідеї складно ... Взагалі, звичайно, це емоції людей і команди не було. У нас був свій сценарій, який ми повною мірою хотіли втілити в життя", - підсумував Проскурін.

Нагадаємо, 1 листопада близько тисячі чорнобильців з різних регіонів України провели пікет будівлі Верховної Ради, протестуючи проти скасування пільг ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Пікетники прорвалися до входу в Раду, зламавши огорожу. Після цього співробітники державної охорони заблокували входи до будівлі парламенту.

При цьому народний депутат, лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов пообіцяв, що ніхто не буде скасовувати пільги для чорнобильців і афганців, а мітинги і штурм парламенту, на його думку, є провокацією.

30 вересня прес-служба Кабміну повідомила, що уряд і представники всеукраїнських громадських організацій афганців та чорнобильців підписали меморандум про взаємодію із соцзахисту цих категорій громадян.

За матерiалами  Корреспондент.net

Немає коментарів:

Дописати коментар