-->

15.03.12

Вищий адмінсуд дозволив депутатам залишатися "кнопкодавами"

Вищий адміністративний суд Києва залишив без розгляду позов громадянки Оксани Чубко, в якому вона просила заборонити депутатам Верховної Ради голосувати за відсутніх на засіданні парламенту колег. Про це позивач повідомила Українським Новинам.

На засіданні в середу суд залишив її позов без розгляду.

Чубко просила Вищий адмінсуд визнати факт порушення депутатами Ради статті 84 Конституції, відповідно до якої депутати повинні особисто голосувати на засіданнях парламенту, і зобов'язати їх виконувати цю вимогу Основного закону.

Оскільки 16 жовтня 2011 року Вищий адмінсуд вже розглядав аналогічний позов і відмовив у його задоволенні, позивач просила суд переглянути цю справу про нововиявлені обставини, яким, на її думку, є рішення Конституційного Суду від 26 грудня 2011 року.

Цим рішенням КС визнав такими, що відповідають Конституції, положення закону "Про державний бюджет на 2011 рік", згідно з яким Кабінету Міністрів надане право визначати порядок і розміри соціальних виплат особам, що постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи, дітям війни та особам, звільненим з військової служби, виходячи з існуючого фінансового ресурсу Пенсійного фонду в 2011 році.

Вищий адмінсуд зробив висновок, що цей документ не є підставою для перегляду справи про нововиявлені обставини.

На знак протесту проти такого рішення декілька з вільних слухачів, які були на засіданні, лягли на підлогу, але судді, переступивши через них, залишили зал.

Як відомо, парламентський Комітет з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності ВР пояснив, що за недотримання вимоги особистого голосування депутатів Верховної Ради ніякої відповідальності не передбачено. 

Минулого року спікер Володимир Литвин зауважив, що йому було соромно, коли 15 лютого під час п’ятого засідання міжпарламентської асамблеї України й Польщі польська делегація стала свідком того, яким чином відбувається голосування в Раді.

Немає коментарів:

Дописати коментар