-->

26.03.12

Майже мільярд: депутати можуть друкувати "джинсу" і ховатися у vip-залах аеропортів

Верховна Рада вкотре таємно від суспільства і навіть від більшості самих депутатів ухвалила свій кошторис.

Це - постатейний розпис майже мільярда гривень, які народні обранці виділили на своє утримання та сервіс протягом року.

Розгляд цього питання тривав менше 30 секунд, а сам кошторис не був ні оприлюднений на сайті парламенті, ні розданий на руки депутатам.

Тим не менше, рішення було ухвалено одним голосуванням за основу і в цілому, руками Партії регіонів, блоку Литвина, комуністів і "тушок" Рибакова - "за" натиснули 261 депутат.

На флегматичні протести, що депутати проголосували за "кота в мішку", головуючий перший віце-спікерАдам Мартинюк відповів: "З приводу того, що ніхто не бачив - шановні колеги, представники кожної фракції є у профільному комітеті. Це раз. По-друге, він направлявся вам по електронній пошті. І, по-третє, все те, що записано у законі про Державний бюджет, відповідно розділено у кошторисі Верховної Ради".

"Те, що дали, те ми і поділили. Хотілося би більше, але маємо те, що маємо", - чи то пожартував, чи то поскаржився Мартинюк на всю країну.

Справді, при затвердженні кошторису зафіксувало цифри, виділені на Верховну Раду при ухваленні Державного бюджету-2012 в грудні минулого року.

Але кошторис здійснив розпис запланованих грошей. І, власне, депутати проголосували за це без жодного уявлення, що і куди спрямовується.

"Українська правда" від своїх джерел у парламенті отримала проголосований кошторис.

Слід визнати - вони частково обмежили власні пільги. Але, по-перше, це рішення стосується лише 2012 року, який є передвиборчим - тобто коли утриманці народу хочуть бути ближче до нього.

Спікер Володимир Литвин не захотів брати на себе відповідальність за ліквідацію депутатських переваг, а тільки обмежив їх дію, зафіксувавши це в законі "Про Державний бюджет на 2012 рік".

Оскільки виборці не будуть занурюватися у подробиці, це дозволятиме презентувати себе як борця за соціальну справедливість. А потім, при ухваленні бюджету 2013 року, пільги можуть поновити у всій їхній повноті.

По-друге, скасовані пільги не є критичними для чинних депутатів. Так, вони не отримають 5 тисяч гривень на компенсацію своєї путівки до санаторію, а також близько 34 тисяч на оздоровлення влітку. Тобто відпочивати депутати будуть "лише" за зарплату.

Решта скорочень або не стосується депутатів нинішнього скликання, або є сміхотворними - депутати позбавили себе привілею на безкоштовне паркування, а також на безкоштовний провіз ручного багажу.

Помічникам депутатів - плюс 10 мільйонів

Водночас, скасувавши собі деякі пільги, обранці підвищили видатки за статтею "кошти на утримання помічників-консультантів". Минулого року бюджет виділяв на це кожному депутату по 216 тисяч гривень, цього ж року можна витратити на помічників 240 тисяч.

Різниця - 24 тисячі збільшення кожному депутатові. Множимо на 450 осіб - виходить, що цього року штат помічників обійдеться бюджету на 10 мільйонів 800 тисяч гривень більше.

Також чинні обранці залишили незмінними деякі одіозні норми. Наприклад, кошторис Верховної Ради і далі передбачає, що кожен депутат має право витратити 1 700 гривень для "проходження через зал офіційних делегацій при відрядженнях". Це дозволятиме народному представникові не пітніти в загальній черзі на посадку в Борисполі, а чекати, поки за ним приїде мікроавтобус і відвезе прямо до трапу.

1 700 гривень - це невелика сума, але якщо її поширити на 450 обранців, то виходить майже 1 мільйонів гривень абсолютно беззмістовних витрат, оскільки зала офіційних делегацій є нічим іншим як бар'єром, що відділяє депутатів від своїх виборців.

Так само кожному з 450 депутатів залишили 26 800 гривень на перельоти Україною протягом року, при чому значна частина слуг народу вважає за честь перевищити ці ліміти.

На "джинсу" депутатам дали 2 мільйони

За статтею "виступи на радіо, телебаченні та у пресі з питань депутатської діяльності" обранець може витратити все ті ж 5 тисяч гривень на рік.

Загалом така підстава для отримання бюджетних коштів більш ніж сумнівна. Фактично, це - узаконена "джинса", адже передбачається, що народний слуга за гроші бюджету розповідатиме через медіа про свою корисну діяльність. Тоді як, за логікою, депутат сам має бути цікавий журналістам без будь-яких коштів.

Враховуючи, що цього року будуть парламентські вибори, схоже, депутати вирішили частково профінансувати з бюджету свої пропагандистські матеріали.

Множимо 5 тисяч гривень на 450 депутатів - отримуємо 2 мільйони 250 тисяч гривень. Ці гроші явно були би набагато кориснішими у сільських лікарнях.

При цьому в кошторисі залишилася ще окрема стаття "відшкодування періодичним виданням за публікацію авторських матеріалів депутатів" - 500 гривень на кожного протягом року. Виходить ще 225 тисяч гривень, витрачених взагалі незрозуміло з якою метою.

Посадовий оклад народного депутата залишився незмінним - він становить 6 109 гривень, але з урахуванням усіх надбавок обранець отримує на руки близько 15 тисяч гривень зарплати щомісяця.

Друга депутатська зарплата - в тому ж розмірі

Насправді ж, депутати отримують таку суму в подвійному розмірі. Офіційно вона називається"відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень", але за використання цих бюджетних коштів обранці нікому не звітують.

Тобто їх можна використовувати на допомогу мешканцям свого округу, а можна - на подарунки коханкам.

Ці гроші депутат отримує протягом всього року, навіть під час канікул, коли, в принципі, він не несе "витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень".

Розмір "депутатських" у цьогорічному кошторисі залишився незмінним - 209 тисяч 100 гривень на рік кожному слузі народу, або 17 425 гривень на місяць.

Для порівняння - депутат Бундестагу отримує 3 969 євро депутатських на місяць, що становить лишеполовину його зарплати, тоді як українському депутату положено подвійну зарплатню.

При чому за ці "депутатські" члени Бундестагу мають оплачувати оренду житла у Берліні, тоді як депутати Верховної Ради, незалежно від цих 17 тисяч 425 гривень на місяць, окремо мають безкоштовні номери в готелі "Київ", а дехто - і квартири за державний кошт.

До речі, саме з числа цих депутатських 4 тисяч євро члени Бундестагу платять штрафи за свої прогули сесійних засідань - 100 євро за одну неявку. Наївно сподіватися, що в Україні колись запрацюють подібні механізми покарання несумлінних депутатів. 

Парламентський кошторис-2012

Загалом зведений цьогорічний кошторис Верховної Ради складає 869 мільйонів проти 924 мільйонівминулого року.

Основна причина скорочення - у цьогорічному кошторисі прибрали розділ "капітальні видатки". Минулого року виділялося 20 мільйонів на придбання житла депутатам, 12 мільйонів - на капремонт і 9 мільйонів - на реконструкцію.

Цього року таких видатків не передбачили. Все-таки країна стоїть напередодні виборів, тому депутати вирішили показати, що почали економити разом з усіма.

Зате не постраждає автобаза парламенту - цього року, як і минулого, вона з'їсть понад 38 мільйонів гривень.

У складі Верховної Ради також діє Інститут законодавства - абсолютно незапитана депутатами установа, яка стабільно висмоктує бюджетні кошти. Цього року на неї спишуть 8,8 мільйонів гривень - на 100 тисяч більше, ніж минулого.

На їдальню законодавчого органу в кошторисі передбачили 1,6 мільйона гривень - аналогічно до минулорічних видатків.

За статтею "Фінансова підтримка санаторіїв Верховної Ради" у кошторисі значиться 87 мільйонів гривень, 90% цієї суми - це видатки спецфонду бюджету, тобто власні надходження закладів відпочинку.

Парламентські медіа - 30 мільйонів з бюджету

Державний бюджет продовжує утримувати телеканал "Рада", який із просто транслятора сесійних засідань парламенту перетворився на іграшковий телеканал спікера парламенту. Цьогорічний бюджет передбачає на потреби парламентського каналу 12 мільйонів гривень, що на 150 тисяч більше, ніж минулого.

Крім того, аж на 5 мільйонів збільшилися видатки газети "Голос України" - цього року кошторис передбачає для парламентського видання 14 мільйонів 782 тисячі гривень. Існування цієї газети в паперовому вигляді давно вже виглядає як марнотратство.

Ну і зовсім незрозумілий сенс існування друкованого парламентського журналу "Віче", який з цьогорічного бюджету знову з'їсть 3 мільйони гривень.

Оскільки ідеться про державні кошти - тобто нічиї - то депутати особливо не замислюються над тим, щоб зекономити декілька мільйонів. У масштабах держави це видається смішною сумою. А в них є справи важливіше, ніж врятувати декілька людських життів."Українська правда"

5 коментарів:

Анонім сказав...

За народные деньги живут при коммунизме и при этом издают антинародные законы.

Бакуров сказав...

гнать их всех неразбирая на цвет флагов и их пренадлежности, у них одна цель доползти любыми методами до кормушки!!!!!!!!!!!!!!!

Анонім сказав...

Шоб они все повыздыхали.

Воин сказав...

Народные депутаты Украины устроили себе КОММУНИЗМ за наши деньги среди общенародной НИЩЕТЫ.

ПОЗОР !!!

Долой Верховную зРаду !!!

Анонім сказав...

отставка президента и роспуск верховной рады, как институты избранные народом и не оправдавшие его доверия.

Дописати коментар