-->

08.04.12

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ 
ЛИСТ 
від 29.12.2011 р. N 30021/02-20 

Щодо підтвердження заробітної плати для обчислення пенсії первинними документами 

Відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (із змінами, внесеними Законом України від 8 липня 2011 року N 3668-VI, які набули чинності з 1 жовтня 2011 року) для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв. 

На цей час Пенсійним фондом України опрацьовуються зміни до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року N 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за N 1566/11846. Ними передбачається внесення змін до бланка довідки про заробітну плату (додаток N 1) в частині зазначення конкретних документів, на підставі яких видана довідка, та можливість проведення їх перевірки. 

Водночас повідомляємо, що чинною редакцією зазначеного вище Порядку не передбачено подання до органів Пенсійного фонду України оригіналів або копій особових рахунків або платіжних відомостей. Підтвердження даних про довідки про заробітну плату встановлюється за результатами перевірки підстав її видачі, проведеній спеціалістами органів Пенсійного фонду України на підприємствах, в установах, організаціях. 


Заступник Голови правління                                                             В. Никитенко 

2 коментарі:

гоц4оу сказав...

В.Никитенко - давай будем каждый год делать проверки "підстав видачі довідок" - так как делают ПФ сейчас! При этом не забудем приостановить выплату уже встановленых пенсий после очередных проверок. Хернёй каждый год занимаетесь, лиш бы поиздиватса над инвалидами...

ТВОЯ ИНВАЛИДНОСТЬ сказав...

никитенко - ЧТОБ ТЕБЯ ВСЕ ВИДЕЛИ КОСТЫЛЯХ , А ТЫ ВСЕХ ОДНИМ ГЛАЗОМ !!! КУСЕН ТУХЕС !!!

Дописати коментар