-->

12.05.12

На Донбасі провладні кандидати "нарізали" собі округи раніше за ЦВК

У Донецькій області провладні кандидати в депутати почали агітацію в мажоритарних округах ще до того, як Центрвиборчком визначив їхні межі.

Про це в коментарі ZN.UA розповів голова Донецької обласної організації Комітету виборців України Сергій Ткаченко.

"Наш моніторинг активності потенційних кандидатів свідчить, що ще на початку року провладні кандидати точно "вгадали" межі своїх майбутніх округів. Вони вже проводили там соціологічні дослідження, вивчали настрої територіальних громад. І ці межі округів, зазначу, не збігалися з округами 2002 року. Але вони звідкись дізналися", - сказав Ткаченко.

"Проблема, однак, у тому, що нарізка округу навіть під одного кандидата "ламає" гармонійний розподіл адміністративно-територіальних одиниць за округами", - зазначив він.

За словами Ткаченка, округи визначали, орієнтуючись на інтереси конкретних кандидатів. Це призвело до парадоксів. Так, округ №60, котрий об’єднує сільські райони Донеччини, займає чверть території регіону.

У КВУ впевнені, що спеціально "під кандидата" нарізано округи для Дениса Омельяновича (одного з "топів" Бориса Колеснікова) – йому віддано території, на яких розміщуються підприємства Колеснікова.

Нардеп Ігор Шкіря вже давно "удобрює" свій округ, і навіть встиг організувати відставку надміру непоступливого мера Дебальцевого.

Брат секретаря РНБО Андрія Клюєва Сергій отримав на відпрацювання Артемівськ і Красний Лиман. Депресивний Шахтарськ дістався Владиславу Лук’янову.

Центр Донецька взяла на себе Тетяна Бахтєєва, яка "активно заграє" зі студентською молоддю, а з околиць Донецька до парламенту може пройти депутат облради Олександр Бобков, зазначається в матеріалі.

Ще одним нардепом-новачком називають секретаря Донецької міськради Миколу Левченка. Припускають, що йому віддадуть округ, за яким проходив у ВР Володимир Рибак.

У Макіївці потенційними кандидатами від двох округів нібито будуть члени команди покійного екс-прем'єра Криму Василя Джарти.

Градоначальниця Слов'янська Неля Штепа заявила про підтримку відставного генерала міліції Володимира Малишева, який очолював службу безпеки Ріната Ахметова.

Юхиму Звягільському віддали "його" округ – Київський район Донецька, зазначає ZN.UA. 

У свою чергу, губернатор Донецької області Андрій Шишацький заявив: "Я вважаю, що в нас округи територіально, наскільки це можливо, ЦВК визначено правильно... Казати про визначення кордонів під конкретного кандидата – нерозумно".

У такому ж ключі висловився і мер Донецька Олександр Лук’янченко. Він наголосив, що кількість округів, порівняно з 2002 роком, коли востаннє обирали мажоритарників, у місті залишилася незмінною, а по області навіть зменшилася.

Немає коментарів:

Дописати коментар