-->

24.05.12

Як чиновники «заробляють» гроші на «відкатах»

— Найперший і найлегший спосіб заробітку у владі — «відкати», — розповів журналістам керівник Черкаського обласного осередку Української народної партії 48-річний Леонід Даценко. — Наприклад, будівництво якогось об'єкту державним коштом. Тендер виграє потрібна фірма. Вона віддає губернатору обумовлену суму.

Іще простіший спосіб — бюджетні кошти на цільові програми. Для прикладу, гемодіалізний центр. Грошей на німецьку фірму не виділяють, бо з ними неможливо домовитися про відкат. Зате ставлять бюджетні ліжка в обласній та районних лікарнях. Якість послуг там значно нижча, ніж у німців. Ліки купують дешеві, а за документами — дорогі. Домовляються про певну суму. З неї 50-60 відсотків — відкат авторові ідеї.

Можна заробити на лобіюванні інтересів фірми. Закидають думку, що області вкрай потрібен якийсь проект. Проводять тендер, хто виконуватиме роботи. Але умови тендера створюють такі, що більшість фірм із ними не впораються. Конкурс виграють потрібні люди. Вони «віддячують» чиновнику.

Є ще такий метод заробітку — дозволи. Аби їх отримати, треба «позолотити ручку».

У райцентрах торгують довгостроковим правом на оренду землі. Активно беруть гроші за можливість ремонтувати школи, заклади культури та інші бюджетні організації.


Немає коментарів:

Дописати коментар