-->

24.05.12

Тарифи на ЖКП ростимуть зі швидкістю світла. Українці біднітимуть ще швидше

Напередодні парламентарі ухвалили у першому читанні урядовий законопроект № 9739 щодо особливостей передачі в оренду та концесію об’єктів тепло- та водопостачання, які перебувають у комунальній власності.

Задекларованою метою законопроекту є створення сприятливих умов для залучення приватних інвестицій у сферу теплопостачання, водопостачання та водовідведення. Однак заявлені чинною владою ініціативи, як завжди, не відповідають реальному стану речей. Адже насправді можновладці у такій спосіб переслідують зовсім інші, набагато важливіші для них, цілі – нажитися на потребах простих громадян та “прихватизувати” найбільш ласі шматки об’єктів житлово-комунального господарства.

Так, згідно нині діючого законодавства істотною умовою договору концесії є порядок встановлення і зміни тарифів на комунальні послуги, що надаються концесіонером. Тобто виконком місцевої ради у договорі концесії має змогу визначити такі умови встановлення тарифів на ЖКП, які, в першу чергу, забезпечуватимуть інтереси жителів відповідної громади, а приватна компанія буде зобов’язана їх додержуватися. Наприклад, зазначити у договорі, що за рік ціни на ЖКП для населення не можуть дорожчати більше, ніж на 5%.

Натомість урядовий законопроект №9739 пропонує просто виключити це положення. Наслідок таких дій очевидний - приватні компанії, яким буде передано у концесію об’єкти у сферах теплопостачання, водопостачання або водовідведення, зможуть самостійно та на власний розсуд встановлювати тарифи на комунальні послуги. А от громадянам доведеться просто мовчки оплачувати захмарні рахунки, оскільки згідно нового законопроекту кількаразове здорожчання ЖКП не можна буде назвати незаконним.

Але й це ще не все. Провладні законотворці пішли далі й на додачу пропонують збільшити граничний строк оренди об'єктів у сферах теплопостачання, водопостачання і водовідведення з 10 до 30 років та дозволити передавати такі об’єкти в суборенду іншим підприємствам.

За таких умов вже незабаром так звані «компанії-привиди», відкриті на підставних осіб, отримають у користування на десятки років об’єкти комунальної власності, що забезпечують потреби жителів селища чи міста у житлово-комунальних послугах. І не сумнівайтесь, такі компанії отримуватимуть мільйонні надприбутки, встановлюючи непомірні тарифи, тобто фактично наживаючись на звичайних громадянах, яких даний законопроект поставить у безвихідну ситуацію. Більше того, вже зараз цілком очевидним є те, що всі ці багатомільярдні кошти осядуться у кишенях провладних олігархів, тоді як державний бюджет згідно ідеально відпрацьованої регіоналами схеми отримає самі лишень копійки.

Що вже казати про можливі наслідки таких нововведень, якщо навіть Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк у пояснювальній записці до законопроекту визнає, що в документі є правила і процедури, які містять ризики вчинення корупційних правопорушень. Схоже, що корупція вже стала синонімом діяльності чинної влади, а саму провладну партію цілком логічно буде перейменувати на Партію Корупціонерів.


Немає коментарів:

Дописати коментар