-->

14.06.12

Спрощено процедуру проходження медико-соціальної експертизи

31 травня 2012 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до своєї постанови від 3 грудня 2009 року № 1317. Як повідомив на засіданні Уряду перший заступник Міністра соціальної політики України Василь Надрага, проект акта було розроблено з метою спрощення процедури проходження медико-соціальної експертизи, посилення прозорості роботи відповідних комісій та зменшення корупційних чинників у їх діяльності.

Актом, зокрема, передбачено: встановлення інвалідності – у визначених МОЗ випадках – без особистої участі громадянина на підставі медичних документів; скорочення терміну прийняття рішень щодо інвалідності при особистому огляді – з семи до п’яти робочих днів, а при заочному огляді – до трьох робочих днів. Також надано право уповноваженим представникам осіб, які проходять медико-соціальну експертизу, брати участь у засіданні комісії.

Крім того, прийнятою постановою передбачається включення до складу МСЕК представників фондів соціального страхування та надання їм права вимагати при ухваленні рішень комісії направляти хворого на додаткове медичне обстеження. За словами Василя Надраги, це обумовлено тим, що саме на ці фонди покладено обов’язок подальшого фінансового забезпечення осіб у разі визнання їх інвалідами. Представники фондів, які братимуть участь у засіданнях, повинні мати медичну освіту.

Прес-служба Міністерства соціальної політики

Урядовий портал

Немає коментарів:

Дописати коментар