-->

11.03.14

Давайте почнемо люстрацію вже цього тижня

Єгор Соболєв Ініціатива "Воля"
Я вже описував, що в Україні нема про це законодавства, що Люстраційний комітет діє як громадська ініціатива, що... Труднощів в нас зараз усіх в рази більше, ніж ми можемо вирішити. Вихід один – почати вирішувати по черзі.

Пропоную Верховній Раді вже наступного тижня ухвалити закон про пожиттєву заборону обіймати державні посади та балотуватися на виборні наступним особам:

1. Віктору Януковичу
2. Андрію Клюєву
3. Віктору Пшонці
4. Віталію Захарченку
5. Олександру Якименку (хто не знає про його роль – читайте)
6. Андрію Портнову
7. Олені Лукаш.

Цей закон мають внести на ухвалення лідери усіх партій і груп, що утворили коаліцію після Революції. Так не буде ревнощів. Парламентарі можуть доповнювати цей список. Головне щоб не викреслювали. Останнім пунктом закону має бути речення: "Дія закону також розповсюджується на всіх осіб, які будуть визнані в організації масових вбивств в центрі Києва в листопаді 2013-лютому 2014 років".

Другий закон, який треба негайно ухвалити – закон про люстрацію суддів, які забирали права та ув'язнювали учасників протестів. Для цього не треба чекати розслідувань, які можуть зайняти багато часу. І, як показав досвід 2005-го, ніколи не закінчитися. Ці судді підписували написані за них рішення про взяття заручників? Забирали права "за Межигірря". Хай ці підписи стануть для них підписами під вовчим квитком у професію Українського Судді.

Правляча коаліція має всі можливості ухвалити такі закони вже наступного тижня.

А ми разом з правозахисниками, громадськими активістами, правниками продовжимо готувати закон про люстрацію усієї державної влади. Наразі думки дуже різні. Хтось виступає за антикомуністичну люстрацію, хтось – за "антирегіональну", хтось за люстрацію усіх, хто займав високі посади з 2000-го року. Я думаю, країну об'єднає ідея антикорупційною люстрації. Коли право залишитися на посадах отримають ті, хто зможе пояснити, звідки в нього його майно та гроші.

Але почати треба з Януковича і його оточення. Інакше влітку вони повернуться на Донбас, накуплять собі виборців і...

Не хочеться навіть припускати такий сценарій.


Постійне посилання: http://blogs.pravda.com.ua/authors/sobolev/531cb3cf5845f/

Немає коментарів:

Дописати коментар