-->

30.03.14

Громадяни, які надають соціальні послуги, можуть отримати компенсацію

Управління соціального захисту Львівської міськради повідомляє, що, відповідно до Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року № 558, непрацюючі громадяни, які постійно надають соціальні послуги особам похилого віку, інвалідам , дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами) можуть отримати компенсацію.

Для призначення такої компенсації слід подати заяву, форма затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 22.02.2012 року № 96 та наступні документи:

. 1 непрацюючою фізичною особою, яка надає соціальні послуги:

· заява про згоду надавати соціальні послуги;
· паспорт або інший документ, що посвічує особу;
· висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров'я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;
· копія трудової книжки (за наявності);
· заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних»).

2. особою, яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною):

· заява про необхідність надання соціальних послуг;
· паспорт або інший документ, що посвічує особу;
· копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (надається інвалідом);
· висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування;

3. законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг:

· заява про необхідність надання соціальних послуг;
· копія свідоцтва про народження дитини;
· висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування.

«Компенсація призначається і виплачується з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з необхідними документами. Днем подання заяв вважається день реєстрації уповноваженим органом заяв з необхідними документами. Цей вид компенсації призначається на час встановлення групи інвалідності або на час, протягом якого особа, яка подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду », - повідомив начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту ЛМР Леся Дронь.

Важливо! У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму, перерахунок розміру компенсації здійснюється органом праці та соціального захисту населення без подання заяви фізичною особою, яка надає соціальні послуги, але з оформленням відповідного рішення про перерахунок.

Записатись на прийом в «єдину приймальню» в режимі «он-лайн» чи отримати більше інформації про різні види допомог можна на сайті «Львів соціальний»: http://www.social.lviv.ua .

Для отримання детальної інформації про різні види соціальних гарантій мешканці Львова можуть звертатись за консультаціями до відділів соціального захисту за місцем проживання за телефонами:


Галицький:
тел. :261-44-50
(Вул. Ф. Ліста, 5)

Личаківський:
тел. :235-71-62
(Вул. Театральна, 10)

Залізничний:
тел. :295-82-28
(Вул. І. Виговського, 34)

Франківський:
тел. :237-50-81
(Вул. Генерала Т. Чупринки, 85)

Шевченківський:
тел. :252-28-40
(Вул. В. Липинського, 11)

Сихівський:
тел. :254-64-80
(Просп. Червоної Калини, 66)


Немає коментарів:

Дописати коментар