-->

07.07.14

Віктор Бугайчук пообіцяв підтримати чорнобильців

Голова Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Бугайчук сьогодні, 3 липня, зустрівся з керівниками обласного осередку ВГО “Ніхто крім нас” та місцевих осередків громадського об’єднання “Союз Чорнобиль України» з Лубен, Миргороду та Гребінки.

Мова йшла про соціальний захист ліквідаторам Чорнобильської АЕС, інвалідів-чорнобильців та переселенців із зони відчуження.

Представники громадських організацій звернулися до Віктора Бугайчука з проханням підтримати їхню ініціативу – внести зміни до законодавства України й поетапно збільшити пенсії чорнобильцям. Для цього від імені обласної адміністрації та обласної ради направити звернення до Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка з пропозицією прийняти проект Постанови Кабміну, напрацьований спільно громадськими організаціями чорнобильців і працівниками Міністерства соціальної політики.

За словами Віктора Сердюка, голови обласного осередку ВГО “Ніхто крім нас”, представники громадських організацій Полтавщини, що були активними учасниками Революції гідності, нині не менш активно співпрацюють із Урядом, аби повернути чорнобильцям ті соціальні пільги, які у них відібрала попередня влада.

Напрацьовано проект постанови Кабміну, яким передбачено поступово підвищити пенсії особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Зокрема, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, а також людям, які були примусово переселені з «чорнобильської» зони та з Прип’яті. Однак, поки що мінфін не погоджується на підвищення пенсій.

Якщо раніше інваліди-чорнобильці мали пенсії, які дозволяли їм нормально лікуватися, то попередній уряд Віктора Януковича фактично знецінив норми закону, які гарантували чорнобильцям соціальну підтримку, – відзначили присутні на зустрічі керівники місцевих осередків ГО “Союз Чорнобиль України». Пенсії зменшилися у кілька разів, натомість ліки навпаки суттєво здорожчали.

У свою чергу голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук зауважив, що підтримає чорнобильців у їхньому прагненні повернути втрачені пільги, але просить зрозуміти і Уряд. В умовах агресії з боку сусідньої держави дуже багато коштів іде на оборону країни. Голова ОДА розповів про те, скільки зроблено для фінансування Полтавського батальйону територіальної оборони.

Віктор Бугайчук пообіцяв дати доручення Департаменту економічного розвитку ОДА підготувати звернення до Президента України та Прем’єр–міністра України з проханням розглянути можливість прийняти напрацьований громадськими організаціями чорнобильців разом із фахівцями Мінсоцполітики проект Постанови Кабміну щодо поетапного збільшення мінімального розміру пенсійної виплати окремим інвалідам чорнобильцям.

Друге питання, яке порушили чорнобильці із Миргорода та Гребінки, – якість санаторних путівок, закуплених за бюджетні кошти. За словами Миколи Григорова, голови Миргородського міськрайонного ВГО “Союз Чорнобиль України” районні та міські відділення Управління праці та соціального захисту населення під час проведення тендерів закуповують найдешевші путівки для чорнобильців, економлячи кошти, і таким чином обирають санаторії, у яких умови відпочинку є найгіршими. В якості прикладу навів ситуацію з путівкою виділеною в м. Миргород. На її закупівлю було передбачено 5 тис.940 грн. бюджетних коштів, натомість під час проведення тендеру було вирішено закупити путівку вартістю 5 тис. 200 грн. Ця путівка передбачає дуже погані умови перебування.

Голова Гребінськівської організації ВГО “Союз Чорнобиль України” Микола Петренко додав: зазвичай чорнобильцям пропонують відпочинок у таких санаторіях, які звичайні відпочивальники обходять десятою дорогою.

Присутній на нараді перший заступник голови ОДА Олег Пругло, як чорнобилець, підтримав представників громадських організацій, зауваживши, що їхні нарікання справедливі.

За результатами зустрічі В.Бугайчук доручив Департаменту праці та соціального захисту облдержадміністрації підготувати проект звернення до міністра соціальної політики України Денісової Л.Л. з пропозиціями під час закупівлі путівок для оздоровлення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, обирати путівки не за найнижчою ціною, а за високою якістю послуг з оздоровлення.

Немає коментарів:

Дописати коментар