-->
☢ ☢   Любите Родину - Мать вашу!        Якщо ви не боретеся за свої права, у вас їх заберуть!        Заявка на кредит онлайн        Бесплатные кредитные карты        Реклама в анонімних оголошеннях    ☢ ☢

Чорнобильці Львівщини під ЛОДА нагадали про свої вимоги

Сьогодні, 10 серпня, кілька десятків інвалідів аварії на Чорнобильській АЕС пікетували будівлю Львівської облдержадміністрації. Чорнобильці домагаються, аби їм нараховували пенсії у кілька разів більші, аніж виплачують нині.

Протестну акцію бачив репортер ZIK-Стрім Юрій Мартинович.

Відповідно до українського законодавства, певні інваліди Чорнобиля, нині їхня пенсія не повинна бути нижчою, аніж 6 тис. грн. Втім, нараховуючи виплати, Пенсійний фонд керується іншими нормативними актами, за якими пенсії чорнобильців не дотягують і до 2 тисяч.

«Людям нема за що лікуватись і за що жити. Уявіть собі, нині інвалід-чорнобилець два-три рази на рік проходить стаціонарне лікування, але за свої кошти. Кажуть, на лікування чорнобильців виділяють велику суму, але на кожну людину в рік припадає всього 2 гривні. Чи можливо за них пролікуватись? Ми не просимо того, що не передбачено у законі. Пенсійний фонд підступно заліз у наші кишені», – заявила голова фонду «Діти чорнобиля Львівщини» Валентина Буренок. 

За її словами, у 2011 році суд підтвердив позицію чорнобильців, вказавши у своєму рішенні, що нарахування мають здійснювати відповідно до закону. Втім це рішення суду своєю постановою скасував Кабінет Міністрів. Відтоді і до сьогодні чорнобильці доводять, що уряд невповноважений скасовувати судові рішення. Домогтись виплат згідно з законом їм не вдалось досі. 

На початку року чорнобильці розпочали безстрокову акцію протесту. Вони часто збираються під стінами Львівської ОДА, але схилити на свій бій місцевих чиновників їм не вдалось. Щоб їх почули у владних кабінетах сьогодні учасники протестної акції стукали пластиковими пляшками, в яких насипали монет. За словами Валентини Буренок, якщо вимоги учасників акції протесту не виконають і пенсії не почнуть виплачувати відповідно до чинного законодавства, люди готові палити під ЛОДА шини.

http://zik.ua

Комментариев нет:

Отправить комментарий

I am free