-->

05.11.15

Від +1600 грн до 16 тис.: у кого яка пенсія в Україні (ФОТО)

Кожному 6 пенсіонерові вистачає пенсії на життя. Більшість українців має пенсію нижче 2 000 грн в місяць і лише вчені, силовики і чорнобильці більше 3000.

Найбільше криза б'є по незахищеним верствам населення - пенсіонерам, пише Сегодня та ICTV. Всього їх більше 12 млн осіб. Живуть вони по-різному: одні отримують мінімальні 1074 грн в місяць, інші - майже 16 ТИС. грн.

Так, за підрахунками Пенсійного фонду України (ПФ) і Держслужби статистики, кожен третій українець - пенсіонер. В ПФ підрахували, скільки пенсіонерів і яку пенсію отримують (див. Інфографіку).


Як бачимо, 77% пенсіонерів, або троє з чотирьох, отримують пенсію за віком (на сьогодні це 60 років для чоловіків і 57,5 ​​років для жінок, що не мають жодних вікових пільг при виході на пенсію - служба в армії, шкідливі умови праці , вислуга років). А таких пільговиків приблизно 6% або кожен 17-й. Ще 11% (кожен дев'ятий пенсіонер) - це інваліди. Кожен 20-й отримує пенсію по втраті годувальника (вона може бути більше власної). І менше 1% - (. Така норма введена в 2014 р), ті хто НЕ заробив собі пенсію, але держава доплачує їм до прожиткового мінімуму для непрацездатних, це 1074 грн.

Гідними можна назвати пенсії у прокурорів (до 7000 грн), прийнятними - у чорнобильців, вчених і держслужбовців (3-4 тис грн.). І мізерний відсоток пенсіонерів - це народні депутати та судді - мають суперпенсії по 15-16 ТИС. грн (нагадаємо, їм зараз платять максимум 10740 грн, але з кожним підвищенням соцстандартів їх пенсія зростає автоматично).

За статистичними даними і даними соцдосліджень різних інститутів ми вивели середньостатистичний портрет українського пенсіонера. Виявилося, що "наш" пенсіонер - жінка, тому що, за статистикою, 60-річних і старше жінок у нас удвічі більше, ніж чоловіків. При цьому більше 50% таких дам самотні: вони вдови або розлучені. До речі, більшість українців-пенсіонерів стверджують, що їм на життя вистачає, і лише кожен шостий, це самотні городяни, у яких немає "дачно-городнього" підмоги, вважають свою пенсію недостатньою.

Ми також порівняли з нашим пенсіонером середньостатистичного поляка і німця. Вони теж виявилися жінками. "Пані" в Польщі отримує в перерахунку в середньому 9000 грн. (. 1,5 тис або злотих), а максимальна пенсія в Польщі - 14,9 тис. грн. Правда, тут не платять неробам без трудового стажу. Її вік - 68 років, вона теж селянка, має 1-2 дітей і 2-3 онуків. Але ось вибір розваг для польських пенсіонерів широкий: для них існують спеціальні знижки на авіаквитки, поїзди (поляки в віці часто подорожують по країні), музеї, галереї, театри. Існують у Польщі і особливі "Клуби сеньйорів", в яких літнім людям влаштовують тренінги та майстер-класи.

Одні з найбільш забезпечених пенсіонерів в Європі - німці. Тут "фрау" - 72 роки, її середня пенсія близько 31 тис. грн, у неї 2 дітей і кілька онуків. Серед популярних розваг - робота і подорожі за кордон. Крім того, вони мають право на безкоштовні ліки та низку медпослуг.

Фото: Сегодня.

Немає коментарів:

Дописати коментар