-->

17.11.15

Круглий стіл на тему: «Зона відчуження: сьогодення та майбутнє»

13 листопада 2015 р. у Міністерстві екології та природних ресурсів України відбувся круглий стіл на тему: «Зона відчуження: сьогодення та майбутнє». Організатором заходу виступило Державне агентство України з управління зоною відчуження.

Даний круглий стіл - це перший захід за багато років з таким широким колом залучених осіб і таким повним спектром проблемних питань, що стосуються зони відчуження.

Серед учасників круглого столу були присутні представники Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства соціальної політики, Міністерства фінансів, Державної інспекції ядерного регулювання, Київської облдержадміністрації, Славутицької міської ради, Іванківської райдержадміністрації, Іванківської районної ради, Інституту проблем безпеки АЕС НАНУ, громадських організацій та інші.

Зі вступним словом до присутніх звернувся виконуючий обов’язки Голови ДАЗВ Віталій Петрук, який висловив вдячність усім, хто долучився до обговорення.

В обговоренні проблем взяв участь генеральний директор державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» Ігор Грамоткін, якій надав інформацію про стан робіт на промисловому майданчику станції та перспективи розвитку Чорнобильської зони відчуження, а також надав учасникам дані щодо майбутніх змін чисельності персоналу підрядних організацій та іншу інформацію.

Під час круглого столу з доповідями виступили:

- в.о. генерального директора ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» Сергій Кірєєв – «Безпека населення та персоналу. Попередження та контроль»;

- головний інженер «Чорнобильська Пуща» Володимир Нікончук – «Ліс – живий організм. Розвиток, надійність, безпека»;

- начальник відділу з питань Чорнобильської АЕС та поводження з відпрацьованим ядерним паливом ДАЗВ Юрій Гнилицький – «Чорнобильська АЕС – етапи перетворення»;

- начальник Управління з питань реалізації Чорнобильських програм ДАЗВ Любов Зінкевич – «Радіоактивні відходи – рух до завершення»;

- завідувач сектору капітального будівництва та управління майном ДАЗВ Анатолій Лазаренко – «Матеріальні ресурси для досягнення цілей безпеки. Ефективність використання»;

- директор Українського науково-дослідного інституту сільськогосподарської радіології Валерій Кашпаров – «Радіологічне зонування зони відчуження»;

- старший науковий співробітник відділу енергетичної та техногенної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Олег Насвіт – «Стратегічний погляд на розвиток діяльності у зоні відчуження»;

- директор Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України Ігор Іваненко – «Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник – етапи перетворення».

У ході обговорення теми піднімались актуальні питання про безпеку населення як основну мету держави при формуванні напрямів діяльності в зоні відчуження, про достатність матеріальних, організаційних та кадрових ресурсів для досягнення мети безпеки, про територію зони відчуження як можливість для ефективних інвестицій, та інши.

Також зі своїми доповненнями виступили генеральний директор Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології Михайло Бондарьков, заступник директора по науці Інституту проблем безпеки АЕС НАНУ Анатолій Носовський, голова Чорнобильської об’днаної організації профспілок Микола Тетерін, старший науковий співробітник Інституту проблем безпеки АЕС НАНУ Сергій Паскевич, ректор державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Олександр Бондар та представник Громадської ради ЧАЕС Валентин Купний. 

Учасники круглого столу підтримали пропозицію генерального директора ЧАЕС Ігоря Грамоткіна організувати проведення подібних круглих столів з кожного проблемного напрямку окремо.

Нагадаємо, що 26 квітня 2016 року світова спільнота відзначатиме 30-ті роковини аварії на четвертому блоці ЧАЕС, і круглий стіл відбувся у рамках запланованих підготовчих заходів.

Немає коментарів:

Дописати коментар