-->

03.11.15

Чому не всім пенсіонерам збільшили пенсію

Ось уже декілька тижнів у редакції лунають обурені дзвінки: «По телевізору сказали, що всім пенсіонерам підвищать пенсію на 100 гривень. А мені не підвищили». І таких людей – тисячі. Чому пенсії зросли не у всіх – розпитали у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області. 

Заступник начальника обласного управління ПФ Лариса Лучковська зауважила, що нинішній перерахунок прив’язаний до зміни прожиткового мінімуму з 949 до 1074 гривень. Фактично пенсії зросли для понад 80% пенсіонерів області. Але є й такі, яких збільшення пенсійних виплат не торкнулося.

– В першу чергу це особи, які отримують спецпенсії, – держслужбовці, судді, прокурори, міліціонери і т. д., – зазначила Лариса Григорівна. – Не зміниться пенсія і для тих, хто не має необхідного загального трудового стажу (до 1 жовтня 2011 року для жінок мінімальний стаж становив 20 років, для чоловіків – 25, після цієї дати – 30 і 35 років відповідно). Наприклад, жінка працювала медсестрою, отримувала невисоку заробітну плату. Вона мала 25 років медичного стажу, що є достатнім для виходу на пенсію за вислугою років. Скористалася цим правом у 2012 році і отримала пенсію у розмірі 1049 гривень. Але у неї нема необхідних 30 років загального стажу. Тому її пенсія не змінилася. Не матимуть доплати й ті жінки, які скористалися правом перехідного періоду вийти на пенсію достроково у 55 років та отримували її у мінімальному розмірі. Не отримає підвищення і більшість інвалідів третьої групи. Наприклад, чоловік вийшов на пенсію як інвалід третьої групи після 1 жовтня 2011 року. Має 24 роки стажу. Розмір пенсії до перерахунку – 1049 гривень. Він у нього і після перерахування не збільшиться. 

Не зміниться також розмір пенсійних виплат дітям війни. Це стосується і членів сімей загиблих військовослужбовців та померлих інвалідів війни. А також додаткової пенсії ліквідаторам аварії на ЧАЕС 1-ї, 2-ї, 3-ї та 4-ї категорій та компенсації за втрату годувальника вдовам чорнобильців.

Реально не побачать змін і пенсіонери, пенсія яким була проіндексована раніше. Їм потрібно згадати, чи не зростали виплати, бува, у 2014 році. Наприклад, доярка має 40 літ стажу, одержує пенсію у 1603 гривні. Доплати у жовтні цього року не дочекалася. Звичайно, образливо. Але її пенсія була проіндексована торік. Так, у червні 2014-го виплата цій жінці становила 1485 гривень. Протягом кількох місяців вона зростала і вже у грудні сягнула 1603 гривень. 

Варто зазначити, що від нинішнього перерахунку виграли ті, хто досі працює. Сума їхніх доплат може становити і 500 гривень. Наприклад, жінка-пенсіонер, працює. Пенсію призначили до 1 жовтня 2011 року, і її розмір становив 1125 гривень. Має 37 років стажу. Після перерахунку вона отримуватиме 1435 гривень. Тобто пенсія зросте на 310 гривень. 

А взагалі, як каже Лариса Лучковська, кожен випадок індивідуальний. Тому такі різні доплати й отримали пенсіонери.

Наталка СЛЮСАР, 
Волинська область
http://visnyk.lutsk.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар