-->

27.01.16

Нова зарплата держчиновника: 400 тисяч окладу + 135% премії

Народний депутат Ярослав Москаленко (Воля народу) переконаний, що єдиним результатом передачі “Нафтогазу” до Міністерства економічного розвитку і торгівлі стало підвищення зарплати у керівників держкомпаній паливно-енергетичного комплексу. 

Про це він заявив під час ради коаліції, пише Діло. “П’ятого грудня підприємства паливо-енергетичного комплексу були передані в міністерство економіки. І що зроблено міністерством сьогодні – практично нічого: наглядової ради немає, органів управління немає. Тільки оголошено конкурс про набір до наглядової ради. Фактично правління “Нафтогазу” одноосібно керує всім паливно- енергетичним комплексом”, – заявив Москаленко. 

Нагадаємо, в ході реформування енергетичного комплексу Міненерговуглепром передав акції “Нафтогазу” в МЕРТ. Крім того, Кабмін затвердив новий статут компанії, згідно якому в наглядовій раді вперше з’являться незалежні директори. Однак, через позицію міністра енергетики Володимира Демчишина, рішення про передачу акцій і зміни в статуті були прийняті з запізненням, тому реформування корпоративного управління компанії відстає від плану. 

Крім того Москаленко звинуватив правління “Нафтогазу” і “Укргазвидобування” в високій ставці окладу. Зокрема, він зачитав “лист глави УГВ до глави НАКу”.

“Беручи до уваги ряд фундаментальних змін і реформ в Україні, ми провели аналіз ринкових рівнів компенсацій в компаніях, аналогічних УГВ, з метою визначення справедливого ринкового рівня окладу керівника ПАТ “УГД”, – зачитав депутат. 

За його відомостями, 30 грудня 2015 року голові УГВ встановили оклад у розмірі 398 тис. грн. Крім того, згідно з трудовим договором, щомісячна премія становить 70%, надбавка за інтенсивність роботи – 50%, надбавка за роботу з таємними документами – 15%. “Все разом виходить 955,32 тис. грн на місяць. Для порівняння, у президента в 2016 році – 11 тис. грн, у прем’єра – 8 тис. грн,” – обурений Москаленко. 

Депутат додав, що компанія знизила видобуток в 2015 році. Однак не згадав, що УГВ вже не перший рік знижує видобуток газу (це була одна з причин для роботи за договорами про спільну діяльність), а також, що керівник компанії Олег Прохоренко був призначений у червні 2015 року.

Немає коментарів:

Дописати коментар