-->

03.01.16

Банківську таємницю в Україні скасовано - для тих, хто оформив субсидію

Президент Петро Порошенко підписав закон, що дозволяє розкривати банківську таємницю за запитом Міністерства фінансів для перевірки даних, які громадяни надали при оформленні соціальних виплат. 

Про це свідчать дані на сторінці відповідного законопроекту на сайті Верховної Ради, передають Українські новини. 

Закон передбачає, що Мінфіну надається інформація про відкриті на їх ім'я рахунків (поточних, кредитних, депозитних і т. і.), операції та залишки за ним за його письмовим запитом під час бюджетного процесу з метою проведення верифікації та перевірки достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітних плат, інших виплат, які здійснюються за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду і фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. 

У разі нарахування та отримання соціальних виплат, призначених на сім'ю або домогосподарство, інформація надається по кожному із членів сім'ї або домогосподарства. 

Закон тимчасово встановлює, у період з 1 січня до 31 грудня 2016 року, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 гривень. 

Закон також передбачає встановлення мінімального віку виходу на пенсію за вислугу років для працівників сфер охорони здоров'я і соціального забезпечення, артистів, театральних та інших творчих колективів, працівників та льотно-випробувального складу. 

Ці норми вводяться для тих громадян, які виходять на пенсію після 1 січня 2016 року. 

Наразі вихід на пенсію за вислугою років можливий, незалежно від віку. 

Також скасована норма про передачу на фінансування з місцевих бюджетів, пільгового проїзду військовослужбовців, ветеранів Збройних сил і правоохоронних органів, жертв політичних репресій і нацистських переслідувань, інвалідів (осіб, які їх супроводжують), ветеранів праці та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. 

Крім того, закон передбачає продовження до 1 січня 2017 року обмеження на період роботи пенсіонерам виплату пенсій 85%, якщо їхня заробітна плата становить понад 1,5 прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, що втратили працездатність.

Джерело: fakty.ictv.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар