-->
☢ ☢   Любите Родину - Мать вашу!        Якщо ви не боретеся за свої права, у вас їх заберуть!        Заявка на кредит онлайн        Наш Телеграм канал        Бесплатные кредитные карты        Реклама в анонімних оголошеннях    ☢ ☢

10.12.2016

Держава буде регулювати ціні на лікарські засоби

З 1 січня 2017 року запроваджена система державного регулювання цін на лікарські засоби. МОЗ контролюватиме і встановлюватиме референтні ціни на лікарські засоби, в межах яких буде визначатися оптово-відпускна ціна.

Кабінет Міністрів України своєю Постановою від 9 листопада 2016 р. N 862 "Про державне регулювання цін на лікарські засоби" (далі за текстом - Постанова N 862) з 01.01.2017 року запроваджує державне регулювання граничних цін на лікарські засоби шляхом встановлення Міністерством охорони здоров’я референтних цін на лікарські засоби, в межах яких визначається оптово-відпускна ціна.


Також, установлено що дія цієї постанови поширюється на лікарські засоби, що в установленому порядку зареєстровані в Україні, внесені до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. N 333.

Вартість зазначених лікарських засобів відшкодовується під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму, і лікарські засоби, включені до переліку непатентованих міжнародних назв лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню (далі - лікарські засоби), крім діючих речовин (субстанцій) та лікарських засобів, які виготовляються в аптеках за рецептами лікарів (магістральними формулами) та на замовлення лікувально-профілактичних закладів із дозволених до застосування діючих та допоміжних речовин.

Закупівля лікарських засобів повністю або частково фінансується з державного або місцевого бюджету з граничною постачальницько-збутовою надбавкою.

Постанова N 862 набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 4 цієї постанови (з яким більш детально можна ознайомитись пройшовши за посиланням), який набирає чинності з 1 січня 2017 року.

Як послідовність, Кабінет Міністрів України наступною видав Постанову від 9 листопада 2016 року N 863 "Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів" (далі - Постанова N 863), якою постановив погодитися з пропозицією Міністерства охорони здоров’я щодо запровадження з 1 квітня 2017 р. відшкодування вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму, за переліком міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, згідно з додатком до Постанови N 863.

Додатково встановлено, що дія цієї постанови також поширюється на лікарські засоби, які в установленому порядку зареєстровані в Україні, внесені до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. N 333. А також, буде встановлюватися на лікарські засоби гранична постачальницько-збутову надбавка (постачальницька винагорода) в розмірі 5 відсотків і граничну торговельна надбавка (націнка) в розмірі 15 відсотків з урахуванням податків та зборів. Порядок розрахунку зазначених надбавок визначається Міністерством охорони здоров’я.

Рецепти на лікарські засоби виписуватимуться за місцем надання медичної допомоги особам, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму, на рецептурних бланках відповідної форми із зазначенням міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, дозування та форми випуску і відшкодування вартості лікарських засобів здійснюється за рахунок коштів цільової субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Комментариев нет:

Отправить комментарий