-->
☢ ☢   Любите Родину - Мать вашу!        Якщо ви не боретеся за свої права, у вас їх заберуть!        Заявка на кредит онлайн        Бесплатные кредитные карты        Реклама в анонімних оголошеннях    ☢ ☢

У зоні відчуження ЧАЕС висадили дерева павловнії, здатні поглинати радіонукліди

У рамках наукового проекту на території зони відчуження висадили експериментальні дерева павловнії (Paulownia Clone In Vitro 112), які здатні поглинати радіонукліди.

Дослідження проводитимуть протягом наступних 5 років спеціалісти ТОВ «Науковий парк ЧОРНОБИЛЬ» у співпраці з ДСП «Екоцентр», ДСП «Північна Пуща» та Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником.

За попередніми даними, дерево павловнії за 5 років досягає до 20 метрів завдовжки і швидше за інші рослини поглинає радіоактивні елементи, які містяться у ґрунті.

Зазначається, що здатність павловнії концентрувати радіонукліди може бути використана для очищення грунту.

Усього було висаджено 100 саджанців павловнії на 4 майданчиках, з урахуванням стану радіаційного забруднення та складу ґрунтів.

Paulownia Сlonе in Vitro 112 – штучно виведений вид павловнії, який характеризується високими показниками за темпами приросту, стійкістю до шкідників, захворювань та екстремальних температур.

Раніше повідомлялося, що у першому півріччі цього року в Чорнобильській зоні може почати роботу перша сонячна електростанція.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

I am free