-->
☢ ☢   Любите Родину - Мать вашу!        Якщо ви не боретеся за свої права, у вас їх заберуть!        Заявка на кредит онлайн        Наш Телеграм канал        Бесплатные кредитные карты        Реклама в анонімних оголошеннях    ☢ ☢

24.04.2018

" Шкода, що тут немає представників влади. Бо всі питання – саме до неї"

Напередодні 32-ї річниці Чорнобильської аварії понад 300 ліквідаторів провело в Києві хід у пам'ять про катастрофу та її жертви. Учасники пройшли від станції метро "Університет" до Майдану Незалежності, де відбувся мітинг. Вони закликали парламент ухвалити законопроект №6292, розроблений депутатською групою "Партія "Відродження", повідомляє сайт політсили.

"Є законопроект №6292 партії "Відродження", але його не розглядають. Парламент нас не розуміє, не помічає і слухати не хоче. Узагалі влада ігнорує нас. Ця хода необхідна для того, аби нагадати, що ми є, ми ще живі! Дивіться, скільки людей – це дійсно ліквідатори. Це ті, хто в період від 1986 року до 1990-го врятував Україну та Європу", – розповів президент Харківської асоціації чорнобильських організацій Анатолій Шевченко.

Щоб уряд і Пенсійний фонд виконували постанови українських судів на користь ліквідаторів і забезпечували виплату допомоги їм у повному обсязі, "Відродження" надає правову підтримку чорнобильцям, розповів голова політради партії й один зі співавторів законопроекту Володимир Пилипенко.

"Цією справою ми займаємося вже два роки. І ми розуміємо, що сьогодні люди вийшли не щось просити – вони вийшли показати, що вони є! Вони хочуть, щоб їхні вимоги почули, щоб їх побачили уряд та президент. Щоб зі своїх кабінетів можновладці побачили, що ті, хто виконав свій обов'язок перед державою, – існують! І вони хочуть, щоб держава теж виконала свій обов'язок, дала їм можливість нормально жити. Щоб була гідна пенсія. Щоб були державні гарантії на харчування і лікування. Про це все вони хочуть повідомити без гасел, а просто своєю ходою. І мені дуже шкода, що тут немає представників влади. Бо всі питання – саме до неї", – сказав політик.

23 квітня у Верховній Раді відбувся спільний круглий стіл, ініційований депутатською групою "Партія "Відродження", на якому народні депутати та представники чорнобильських організацій підписали відкрите звернення до голови Верховної Ради Андрія Парубія із закликом внести до порядку денного парламенту законопроект №6292 про відновлення соціальних гарантій чорнобильцям.

Документ передбачає внесення змін до закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо удосконалення окремих положень і відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи). Законопроект зареєстровано у Верховній Раді 5 квітня 2017 року.

У пояснювальній записці автори, зокрема, зазначають, що законопроект передбачає для різних категорій чорнобильців право вибирати поліклініку або санаторій; розширення списку видів палива для опалення будинків, 50% вартості якого компенсує їм держава; гарантований розмір компенсації вартості продуктів харчування; додаткову пенсію у розмірі не менше ніж 100% від прожиткового мінімуму; гарантований розмір компенсацій сім'ям загиблих унаслідок аварії на ЧАЕС; мінімально гарантований розмір пенсій для тих, хто має інвалідність через Чорнобильську катастрофу. Працевлаштованим пенсіонерам-чорнобильцям автори законопроекту пропонують платити 100% пенсії, а не 85%, як зараз, а також скасувати норму про верхній поріг розміру пенсії (зараз його встановлено на рівні 10 740 грн).

Комментариев нет:

Отправить комментарий