-->

01.05.20

Нагадуємо. За відшкодуванням витрат на лікування «чорнобильці» можуть звертатися впродовж 1 року

У 2018 році набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Порядку відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, витрат на лікування у закладах охорони здоров’я на території України, придбання ліків, що відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою» від 21 травня 2018 р. № 736, а такий самий порядок від 26 липня 2017 р. № 1211 втратив чинність.

Відповідно Порядку, Мінсоцполітики розподіляє кошти за програмою підтримки інвалідів до фондів соціального захисту, які, в свою чергу, передають їх до всеукраїнських громадських об’єднань осіб з інвалідністю.

Громадянин самостійно, через представника або уповноважену особу, подає до громадського об’єднання заяву про необхідність відшкодування витрат разом із:
 • копією паспорта;
 • копією посвідчення постраждалого від аварії на ЧАЕС;
 • копією ідентифікаційного номера;
 • випискою з амбулаторної карти;
 • оригіналами розрахункових документів.
Строк звернення за компенсацією витрат на лікування встановлено в 1 рік.

Відшкодуванню підлягають витрати пов’язані з:
 • лікуванням;
 • придбанням ліків;
 • придбанням виробів медичного призначення;
 • протезуванням (крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою);
 • проведенням медичної діагностики;
 • продовженням лікування в амбулаторних умовах після виписки зі стаціонару;
 • проведенням медичної діагностики за відповідними рекомендаціями лікаря.
Громадські об’єднання протягом 10 днів подають до фонду соціального захисту отриману заяву постраждалого громадянина разом із документами, які розглядаються робочою групою на засіданнях, що проводяться за потреби, але не рідше ніж 1 раз на місяць.

Громадянин, який подав заяву, отримає відповідь щодо неї через 7 робочих днів, як буде прийнято відповідне рішення фондом (5 днів для інформування фондом громадського об’єднання та 2 дні для повідомлення особи).

Також встановлено, що сума відшкодування не може перевищувати 70 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установленого на 1 січня року, в якому прийняте рішення.

1 коментар:

восставший из ада сказав...

Грустно все это . Грустно и больно . Сайт " Я чернобылец " со временем превратился в помойную яму , в которую выливают нечистоты все кому не лень .Причем , автор, как правило , остается инкогнито .Возьмите эту новость .Она была актуальна 2 года назад . А сейчас ее ценность - ноль , актуальность не выше кравчуковского купона. Потому как приказом Минсоцполитики № 912 от 10.06.2019 г. приказ № 736 , на который ссылается неизвестный автор , был отменен. Думаю , через пару месяцев и этот будет заменен аналогичным . Вся беда в том , что ЭТО не работает .Еще в конце 2018 г. мы направили документы на 4 человека , которые , собрав все необходимые документы имели право на получение компенсации.В результате почти годичной борьбы компенсацию получил лишь ОДИН человек и то благодаря тому , что вынужден был написать письмо Президенту . Остальных кормят обещаниями . А сейчас и совсем все заглохло : Войтова выгнали , а исполняющие обязанности не в курсАх. В случае чего существует хорошая отмазка - карантин.

Дописати коментар