-->

12.06.20

Депутати Волиньради проситимуть уряд повернути чорнобильцям щомісячну грошову допомогу

Голова обласної ради Ірина Вахович внесла на розгляд сесії проект рішення Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України та народних депутатів України від Волинської області щодо законодавчого врегулювання порядку нарахування і виплати щомісячної грошової допомоги відповідно до статті 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Попередньо таке ж рішення прийняла Маневицька районна рада.

В проекті звернення Волиньради йдеться про стурбованість ситуацією, яка порушує конституційне право на соціальний захист громадян, постраждалих від аварії на ЧАЕС. Відомо, що Волинь є одним із регіонів України, що постраждав від аварії на ЧАЕС. В області проживає майже 130 тисяч осіб зазначеної категорії.

«Статтею 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції від 9 липня 2007 року) для громадян, які проживають на території радіоактивного забруднення, передбачалася виплата щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробника та особистого підсобного господарства. Її розмір встановлювався в залежності від розміру мінімальної заробітної плати. Однак, відповідно до Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» № 79-VІІІ від 28 грудня 2014 року (підпункт 7 пункту 4 розділу І) статтю 37 було вилучено. Рішенням Конституційного Суду України № 6-р/2018 від 17 липня 2018 року ці, внесені у згаданий вище Закон зміни, визнано неконституційними, а положення статті 37 відновлено.

Крім того, постановою Великої Палати Верховного Суду від 11 грудня 2019 року (у справі № 240/4946/18) визнано право громадян на отримання щомісячної грошової допомоги та визначено її розрахунковий розмір (дорівнює 40 % від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року).

У зв`язку з набранням чинності та оприлюдненням зазначеної постанови Волинським окружним адміністративним судом відновилися провадження у справах, які визнані типовими, та провадження у справах, які були попередньо зупинені (до набрання чинності відповідно до рішення Верховного Суду України). Як правило, судом приймаються рішення на користь позивачів.

Враховуючи викладене, та з метою забезпечення соціальними гарантіями населення області, вирішення напруженої ситуації, яка порушує конституційне право на соціальний захист 76 тисяч волинян, постраждалих від аварії на ЧАЕС, недопущення блокування роботи органів соціального захисту населення, на які покладено виконання функцій держави (через надходження виконавчих листів, що може призвести до припинення інших соціальних виплат), настійно вимагаємо в найближчі терміни вжити невідкладних заходів для врегулювання на законодавчому рівні питання щодо виплати грошової допомоги громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та передбачити відповідне фінансування на ці цілі у державному бюджеті України», – йдеться у проекті Ірини Вахович.

Підтримати проект рекомендувала депутатам директор департаменту соцзахисту ОДА Оксана Гобод. Комісія рекомендувала сесії підтримати звернення.

Немає коментарів:

Дописати коментар