-->

26.07.20

З 1 по 31 серпня буде діяти новий адаптивний карантин: оприлюднено постанову

На сайті Уряду оприлюднено постанову щодо продовження адаптивного карантину до 31 серпня. Про це поговоримо докладніше далі

22 липня, на черговому засіданні Уряд прийняв рішення про продовження карантину в Україні до 31 серпня. Відповідну постанову розробило Міністерство охорони здоров'я. 

І ось ввечорі 24 липня на сайті Уряду було оприлюднено відповідну постанову від 22.07.2020 р. №641. Ця постанова набирає чинності з 1 серпня 2020 р., крім пунктів 1 та 4 затвердженого цією постановою переліку постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність, які набирають чинності з 1 вересня 2020 року.

Постановою №641 встановлено продовження карантину з 1 по 31 серпня.

До цього моменту діють правила, які було встановлено Постановою № 500. Про це ми писали тут.

Цією ж постановою затверджено критерії розподілу України на зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Критерії цих рівнів розписані у п. 11-16 Постанови №641. Але вони почнуть діяти вже з 1 серпня. Про це ми докладно розповімо окремо.

Що заборонено під час карантину з 1 серпня на всій території України

П. 10 Постанови №641 встановлено перелік заборон на час карантину. Так от з 1 серпня на території України на період дії карантину забороняється:
  1. перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
  2. перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи;
  3. самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;
  4. перетин державного кордону іноземцями та особами без громадянства без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією – партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні.
    Особі, визначеній в абзаці першому цього підпункту, в якої відсутній поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону відмовляє у перетині державного кордону в порядку, визначеному статтею 14 Закону України «Про прикордонний контроль»;
  5. перетин контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них іноземцями та особами без громадянства без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією – партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, та діє на строк перебування в Україні.
П. 18 – 36 Постанови №641 встановлено перелік осіб, які підлягають самоізоляції, та детальні правила її здійснення.

Всі інші нові правила адаптивного карантину через затвердження Постанови №641 проаналізуємо в окремій аналітиці.

Немає коментарів:

Дописати коментар