-->

04.09.20

Комітет прийняв важливі рішення для українського суспільства

02 вересня 2020 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів у режимі відеоконференції.

У засіданні взяли участь керівництво Офісу Президента України, народні депутати України, представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, центральних органів виконавчої влади, Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування України, Державного центру зайнятості, Європейської бізнес асоціації, СПО роботодавців на національному рівні, Асоціації міст України, Конфедерації роботодавців України, а також Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, Голова Національної комісії зі стандартів державної мови та Голова громадської ради при Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

В ході засідання Комітет прийняв рішення включити до порядку денного сесії парламенту та прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг (р. № 3613). Законопроект пропонує запровадити процедуру обов'язкової реструктуризації заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги, що утворилася станом на 1 жовтня 2020 року.

У пояснювальній записці до документу сказано, що реалізація проекту Закону дозволить прискорити розв’язання проблеми погашення заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги, сприятиме покращанню взаємовідносин між споживачами та виконавцями житлово-комунальних послуг та стабілізації фінансового стану підприємств галузі. “Малозабезпечені верстви населення користуються субсидією на оплату житлово-комунальних послуг і оплачують такі послуги вчасно, оскільки наявність заборгованості за послуги у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії є підставою для не призначення субсидій на наступний період”, - зазначено в пояснювальній записці до законопроекту.

Комітет також прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти у другому читанні та в цілому Проект Закону про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України (р. № 2325). З метою вшанування мужності та героїзму жінок та чоловіків — захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, законопроектом ініціюється зміна назви державного свята “День захисника України” на “День захисників України”. Автори законодавчої ініціативи впевнені, що прийняття законопроекту сприятиме гендерно-збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців обох статей на військовій службі та належному вшануванню жінок та чоловіків — захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу на рівні державного свята.

Крім того, Комітет прийняв рішення включити до порядку денного сесії парламенту та прийняти за основу проект Закону про внесення змін до статті 5 Закону України “Про гуманітарну допомогу” (р. № 3527). В пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що реалізація його положень дасть можливість на місцевому рівні забезпечити оперативність прийняття рішень про визнання гуманітарною допомогою вантажів вагою до 12 тонн, яка є, зокрема, додатковим захистом населення від можливих епідемій, продовольчих, економічних та фінансових криз, що особливо важливо для соціально незахищених верств населення країни з боку міжнародної спільноти.

Серед іншого, Комітет рекомендує Верховній Раді України включити до порядку денного сесії та прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" (р. № 3817). Проектом акта пропонується визначити вичерпний перелік видів грошових доходів, за порушення строків виплати яких громадянам нараховується компенсація, включивши до такого переліку пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством), соціальні виплати, стипендії, заробітну плату (грошове забезпечення), суму індексації грошових доходів громадян. Також проектом акта уточнюються джерела виплати такої компенсації. Проект Закону розроблено з метою вдосконалення положень законодавства України, реалізація яких наразі призводить або може призвести до вчинення корупційних правопорушень.

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів прийняв рішення відхилити законопроекти №№ 3515-1, 2683-1, 3204-1, 2650. Рішення щодо Проекту Закону № 2146 - не включати до порядку денного сесії парламенту та повернути автору законодавчої ініціативи без розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.

Рішення Комітету щодо не включення до порядку денного сесії парламенту та повернення авторам законодавчої ініціативи без розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України також стосуються законопроектів № 2575 та №2575-1. Щодо законопроекту № 3613-1, то Комітет рекомендує Верховній Раді України включити його до порядку денного сесії та за підсумками розгляду - відхилити.

02 вересня 2020 року - засідання Комітету у режимі відеоконференції

1 коментар:

poshukinform сказав...

Аудит заборгованості. Не планують ?

Дописати коментар