-->

04.04.21

До 35-ої річниці аварії на ЧАЕС в Україні створили спеціальний сайт та застосунок із доданою реальністю

Таким чином організатори проєкту хочуть підвищити обізнаність українців у темі Чорнобильської аварії та спростовувати поширені радянські фейки про радіацію.

В Україні презентували програму вшанування 35-их роковин аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Зокрема, команда ліквідаторів, експертів та культурних діячів створила сайт CHORNOBYL35.com, розробили унікальну айдентику у різних кольорових гамах та запланували інтерактивну виставку додатку Chornobyl APP. Проєект реалізується Національним музеєм Чорнобиль спільно з низкою громадських організацій. Про це організатори проєкту повідомили пресредізом.

«В програмі вшанування 35-х роковин заплановані: освітні події і наукові лекції, експертні обговорення та дискусії, нічна акція вшанування пам’яті в Прип’яті, музичний концерт, за участю артистів Звуки Чорнобиля, особливі проєкти Національного Музею Чорнобиль, експонати віртуальної виставки ARTEFACT, онлайн зустріч чорнобильців з усього світу та навіть інтерактивна виставка з доданою реальністю мобільного додатку Chornobyl App, організувати яку зможе кожен, після заповнення спеціальної форми на сайті CHORNOBYL35.com», — йдеться у повідомленні.

На сайті CHORNOBYL35.com охочі можуть знайти програму заходів, які приурочені до роковин. Серед заходів:

— міжнародна щорічна акція/флешмоб «Чорнобиль. Запали свою свічку», яка пройде у ніч з 25 на 26 квітня в різних містах та різних кранах. У Прип'яті о 01:24 за київським часом, в момент вибуху на Чорнобильській АЕС учасники флешмобу запалять 35 свічок в пам'ять про катастрофу;

онлайн-виставка у Національному музеї «Чорнобиль»;

— серія наукових лекцій від Chornobyl Insight;

— «Дзвінок» у 1986 — подорож в аудіоархіви із записами, розповідями ліквідаторів аварії, які працювали безпосередньо в епіцентрі подій і бачили все;

— інтерактивна виставка для всього світу Chornobyl App, яку можна відвідати за допомогою додатку.

Нагадаємо, група педагогів у партнерстві з Національним музеєм «Чорнобиль» та Європейським інститутом Чорнобиля розпочала роботу над оновленням матеріалу та формату традиційних уроків пам’яті Чорнобиля для учнів з 1 по 11 клас.

Немає коментарів:

Дописати коментар