Українські спецслужби у березні конфіскували першу партію «самогону», який компанія Chernobyl Spirit виготовила з яблук, вирощених неподалік Чорнобильської АЕС. Підприємці кажуть, що вона була призначена для Великої Британії та мала відповідні акцизи. Про це пише BBC.
Загалом у партії було 1500 пляшок алкогольного напою під назвою Atomik. У компанії кажуть, що офіцери конфіскували їх з лікеро-горілчаного заводу в Карпатах та доправили у прокуратуру у Києві.
За словами виробників, цей спирт — це перший споживчий товар Чорнобиля після ядерної катастрофи 1986 року. Зараз вони очікують результатів розслідування українських спецслужб, але кажуть, що «поняття не мають», чому вантаж, призначений для Великої Британії, був вилучений.
![](https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/img.hromadske.ua/posts/216721/bez-imenipng/medium.jpg)
Фото: Chernobyl Spirit
«Схоже, вони звинувачують нас у використанні підроблених українських акцизних марок. Але це не має сенсу, оскільки пляшки призначені для ринку Великої Британії чітко позначені чинними акцизними марками цієї країни», — каже професор Джим Сміт, вчений, який багато років вивчав зону відчуження, перш ніж разом з українськими колегами заснував компанію Chernobyl Spirit.
Українські правоохоронці наразі це не коментували. Ми зв'язалися з прокуратурою Києва для коментаря, але відповіді поки не отримали.
Що це за компанія?
Соціальне підприємство, яке виготовляє Аtomik, управляється вченими, які працюють в Чорнобильській зоні відчуження. Їх дослідження включали вирощування експериментальних культур, щоб з'ясувати, чи можна використовувати зерно та інші продукти харчування, вирощені в цій зоні, для виробництва продуктів, безпечних для вживання.
Компанія з 2019 року удосконалювала свій рецепт, щоб зробити спирт з яблук. Ці яблука вирощують в безпосередній близькості до Чорнобильської АЕС, де сільське господарство все ще сильно обмежене.
Компанія обіцяє використовувати частину свого прибутку для допомоги громадам в Україні, які все ще страждають від економічних наслідків ядерної катастрофи.
Немає коментарів:
Дописати коментар