-->

07.05.21

Українські спецслужби вилучили чорнобильський «самогон», який везли у Велику Британію

Українські спецслужби у березні конфіскували першу партію «самогону», який компанія Chernobyl Spirit виготовила з яблук, вирощених неподалік Чорнобильської АЕС. Підприємці кажуть, що вона була призначена для Великої Британії та мала відповідні акцизи. Про це пише BBC.

Загалом у партії було 1500 пляшок алкогольного напою під назвою Atomik. У компанії кажуть, що офіцери конфіскували їх з лікеро-горілчаного заводу в Карпатах та доправили у прокуратуру у Києві.

За словами виробників, цей спирт — це перший споживчий товар Чорнобиля після ядерної катастрофи 1986 року. Зараз вони очікують результатів розслідування українських спецслужб, але кажуть, що «поняття не мають», чому вантаж, призначений для Великої Британії, був вилучений.

Фото: Chernobyl Spirit

«Схоже, вони звинувачують нас у використанні підроблених українських акцизних марок. Але це не має сенсу, оскільки пляшки призначені для ринку Великої Британії чітко позначені чинними акцизними марками цієї країни», — каже професор Джим Сміт, вчений, який багато років вивчав зону відчуження, перш ніж разом з українськими колегами заснував компанію Chernobyl Spirit.

Українські правоохоронці наразі це не коментували. Ми зв'язалися з прокуратурою Києва для коментаря, але відповіді поки не отримали.

Що це за компанія?

Соціальне підприємство, яке виготовляє Аtomik, управляється вченими, які працюють в Чорнобильській зоні відчуження. Їх дослідження включали вирощування експериментальних культур, щоб з'ясувати, чи можна використовувати зерно та інші продукти харчування, вирощені в цій зоні, для виробництва продуктів, безпечних для вживання.

Компанія з 2019 року удосконалювала свій рецепт, щоб зробити спирт з яблук. Ці яблука вирощують в безпосередній близькості до Чорнобильської АЕС, де сільське господарство все ще сильно обмежене.

Компанія обіцяє використовувати частину свого прибутку для допомоги громадам в Україні, які все ще страждають від економічних наслідків ядерної катастрофи.

Немає коментарів:

Дописати коментар