-->

28.06.21

Прикарпатські "чорнобильці" збирають на пам'ятний знак 259 ліквідаторам

«Чорнобильці» розпочали збір коштів на спорудження пам’ятного знака ліквідаторам біля села Новиця Калуського району.

З ініціативою будівництва пам’ятного знака ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС поблизу Новиці виступила громадська організація «Прикарпатбат Чорнобиль», яку очолює калушанин Ярослав Олійник, інформує “Нафтохімік-Калуш”.

Як розповів Ярослав Олійник, це місце вибране не випадково. Саме поблизу Новиці після вибуху на Чорнобильській АЕС формувався батальйон з мешканців Івано-Франківської області, передусім із Калущини і Долинщини. Це була військова частина №6033 Івано-Франківського протипожежного батальйону.

У Чорнобилі ліквідовували наслідки катастрофи 259 наших краян. Вони у складі 25-ї бригади хімзахисту Міністерства оборони СРСР з 18 липня по 3 вересня 1986 року займалися дезактивацією четвертого ректора та 30-кілометрової зони відчуження. 98 із них уже відійшли у засвіти, зокрема тільки цього року втратили п’ятьох побратимів.

Після звернення «чорнобильців» у Новицькій територіальній громаді вже виділили земельну ділянку під майбутній пам’ятний знак. Керівництво громади також пообіцяло безкоштовно виготовити усю необхідну технічну документацію для передачі земельної ділянки громадській організації.

“А 11 червня здійснено ще один крок до заповітної мети – вшанування подвигу наших побратимів з нагоди 35-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС. У Калуському відділенні АТ «Райффайзен Банк Аваль» відкрили благодійний рахунок громадській організації «Прикарпатбат Чорнобиль» для збору коштів на будівництво пам’ятника в Новиці, – продовжує Ярослав Олійник. – Відкриття благодійного рахунку для збору коштів було вимушеним кроком, оскільки жоден державний орган нас не підтримав. А зверталися ми і в ОДА, обласну, міську і районну ради. Це ж відкрило нам дорогу до подальшої реалізації задуманого. Я сам подаю приклад – за власні кошти вже купив мармурову плиту, з якої виготовлятимуть монумент”.

«Чорнобильці» сподіваються, що до спорудження цього пам’ятного знака долучаться підприємці, народні депутати, громади усіх міст і районів області, яких вони представляли в тривожні дні подолання смертельної небезпеки від мирного, але підступного атома. А завдяки небайдужим громадянам біля цієї символічної могили не згасатиме свічка пам’яті про добровольців-жертовників.

Благодійний рахунок: IBAN UA763808050000000026007734128;

Код 44231178.

1 коментар:

Віктор сказав...

Олійник.сука.кгб.кровопивець.знову бреше.дістав уже всіх.

Дописати коментар