-->

06.09.21

Кому невигідне об’єднання чорнобильських організацій?

Тридцять п’ята річниця трагедії у Чорнобилі вже давно минула, але відгомін залишився. Громадські організації чорнобильців, котрих на Вінниччині чимало, ділять між собою бюджетні гроші. На статутну діяльність організації через казначейство виділяються немалі суми. Куди вони витрачаються? Далеко не завжди на реальні потреби ліквідаторів та чорнобильців.

Про це на широкий загал чорнобильці не звикли говорити, тому прізвищ попросили не називати. Але й мовчати більше вони теж не можуть. От і звернулися до газети “33-й канал”.

– На річницю Чорнобиля міська організація ветеранів-ліквідаторів вибила з міського бюджету 1 мільйон 100 тисяч гривень і дали кожному чорнобильцю-інваліду 700 гривень, ІІ категорії – по 500 гривень і ІІІ категорії – по 300 гривень. А ще керівники ГО взяли собі матеріальну допомогу. Хто в тих списках є – ніхто не знає, – розповіли чорнобильці. – Але треба зважити, що ветеранів Чорнобиля в природі не існує. Є ветерани праці, ветерани Збройних сил, а ветеранів Чорнобиля або АТО-ООС ні в одному правовому документі не існує. Це придумали ушлі особи, щоб отримувати бюджетні кошти на свої так звані "ветеранські" організації.

А владі по барабану, головне, що є в назві слово ветеран, і роздають бабло, а там нікого не цікавить, в чиї кишені вони впали. А на допомогу в критичній ситуації людина грошей не має.

На що витрачаються гроші, котрі виділяються чорнобильцям?

Здебільшого на оплату канцтоварів, на матеріальну допомогу, на оплату квіткової продукції, оплату заправки картриджа... Це якщо за документами. Керівники одного ГО кілька разів на місяць собі могли взяти матеріальної допомоги по 10 тисяч гривень.

Ми написали листа до обласної ради з проханням зібрати медичну комісію і вирішити, хто має фінансувати щорічне обстеження чорнобильців. Ми не можемо проходити щорічне обов'язкове обстеження, бо НСЗУ не уклала договір з жодним із закладів, де б ми могли його пройти. Більше того, фінансування медичних закладів значно скоротилося. Тепер за кожне обстеження доводиться платити власні гроші. Було схоже на те, що медреформа скасувала усі закони та постанови, згідно з котрими ми мали право на безкоштовні обстеження. Але в уряді відповіли, що ніхто нічого не скасовував. Тому потрібно визначитись, хто буде фінансувати. Адже у Вінниці 2 тисячі чорнобильців, і в області – 8 тисяч.

Та ніхто не проти того, щоб керівники чорнобильських організацій виділяли собі гроші на матеріальні допомоги. Але коли іншим не вистачає на насущне – то це неправильно. Зараз найчастіше чорнобильці просять гроші на проведення операцій. Доводиться все вирішувати на особистих контактах, “по дружбі”, бо у чиновників коштів на медичні потреби чорнобильців ніколи немає. Або ще таке: на зубопротезування чорнобильців усім організаціям виділили 1 мільйон 200 тисяч гривень. Але з них левову частку було витрачено на статутну діяльність. На протезування залишилося всього 70 тисяч гривень, а черга величезна...

А купа громадських організацій звела свою діяльність тільки до одного – роздавання премій на день народження, День ліквідатора чи на річницю Чорнобильської трагедії.

До речі, у нас дві міських і дві обласних організації “Союз Чорнобиль”. А загалом “чорнобильських” громадських організацій в області 10-12. Є міські, обласні і всеукраїнські. Ми намагалися об'єднатися в одну координаційну раду чорнобильських організацій, котру очолив Петро Осадчук, але поки що нічого не виходить, бо знаходяться “діти лейтенанта Шмідта”, котрі вламуються напряму до чиновників з заявами, що “Я маю право!” Найсумніше, що ось таким гроші і виділяють, причому мільйонні суми, в той час, як інші організації нічого не отримують. І коли проводяться якісь заходи, то дивно чути, коли визначають “наших” і “не наших”...

Схоже, такий хаос тільки на руку владі, бо так легше приховати, куди ж насправді йдуть гроші, виділені на реальні потреби чорнобильців.

Тетяна КОНДРАТЬЄВА

16 коментарів:

Unknown сказав...

Язик без кісток,документи в студію.

Анонім сказав...

С самого начала создания общественных организаций, пошли путем "генсеков", на своих и чужих, интересы по узкому кругу, по карманам помощь и выплаты на содержание организации, награждение себя любимых и т.д.
Ничего нового в этом нет. Простой чернобылец брошен на выживание, сам на сам.
На "праздниках" типа 26 апреля, активисты ведут себя как "херои", а реальные герои-ликвидаторы затертые. Медицина платная - меня приглашают на комиссию и дают пачку анализов с ценами (листочок от частной лаборатории, у нас продали гос.лабораторию), а далее узкие спецы пишут назначение - бывает 2-3 тыс. и выше. Пора ОТМЕНЯТЬ ежегодную комиссию, как изжившее себя бремя.

Если нужно, чернобылец через семейного врача и так пойдет к узкому спецу. В очередях в поликлинике легко можно подцепить ковид. Возраст ехать за 30 км. в поликлинику ради ежегодной комиссии, уже не позволяет. Все платно и "обязаловка". Деньги общественники брали и будут брать, в основном на себя любимых...как из них спрос - где, деньги???. Общественники в позу становятся - "докажи", "не твое дело", "наша корова, будем сами ее доить" и т.д. Лет 15 не общаюсь с нашим городским "активом", честно я их ПРЕЗИРАЮ.

Unknown сказав...

Я непойму ти людина чи собака,чому ти постійно кидаешся на людей як скаженна собака?За тобою психлікарня плачить!!!

Unknown сказав...

Створіть громадську організацію із скаженних та обіженних і також гребіть гроші,та чипляйте собі медалі .Нема розуму створити громадські організакції ідіть до суду і в суді доказуйте хто вор,хто барига та інше.

Анонім сказав...

Чернобыльцам общественные организации не нужны в априори!!! Так, как все дела всязанные с заменой документов, выплат похорон, выплат по оздоровлению, компенсации и т.д. выполняют местные власти, пфу, отдел.соцзащиты.
Предоставление "интересов" кучки людей, это ваше псих-эмоциональное состояние - незаслуженное внимание, бабки, значки и продуктовые наборы.
УВАЖАЮ мера Днепра - ветеранские организации должны существовать за взносы своих "членов". Правильное решение, Третьякова тоже поддерживает исключение общественников с "советами".

Наступил, на твою "мозоль" врунишка и жалобщик (для получения продуктового набора и очередного значка), так иди поплачь ...подай на меня в суд.

Статья ПРАВИЛЬНАЯ, слишком много развелось "общественников", как собак....


Unknown сказав...

👍💯💥

Анонім сказав...

Смотрите глубже. Паразитирующие ячейки общества нужны, и всё не просто так. Это верхушки айсберга социально-политических и финансовых схем.

Unknown сказав...

Правильно разсуждают не нужни такіж організації.Нас збірают 2 р.в год ,щоб очевидний раз списать гроші накриють обід і скажуть що ми гирої спасли світ,ціною свого життя,і до наступного року.Но ми самі ж їх содержимо платимо внески.Там своя мафія,своя наглядова рада,ми ни-знаєм скільки виділяється грошей з бюджету і куди вони ідуть тоже низнаєм.Раз міський голова підписує такий документ то він тоже має з цього частку.Я так думаю.

Unknown сказав...

Вам що судом присудили громадські організації?Ні!Біжіть до гаранта під ОП УКРАЇНИ ВІН ДАСТЬ БІЛЬШЕ.А МОЖЛИВО ЩЕЙ ТЕ ВІДБИРЕ.

Анонім сказав...

Там где деньги, всегда есть кураторы от городских администраций, кто просто так выделяет деньги общественным организациям на благотворительность? С одной стороны за эти годы, наши продвинутые побратимы стали профессиональными смотрящими в чернобыльских обществах, а "актив партии" всегда был и будет в особом гешефте, для этого туда и стремятся, как пчелы на мёд. Ликвидатор это обычный человек, со всеми присущими пороками , это не 100% эталон морали и нравственности. Во вторых, каждый получает в этой жизни от своих умственных способностей и сноровки, а если эти общества существуют, то это согласно закона. Они были и будут. "Мафия бессмертна. Одни охотники, другие жертвы".

Unknown сказав...

Ні мафія не безсмертна, просто треба повернуть смертну кару,і як того діректора універсамув в радянські часи приговорить.Він тоже простим людям нидавав з під прилавка,а що вийшло самі знаєте.

Unknown сказав...

Автор цієї писанини, Тетяна Кондратьева, могла-б хоть для себе прочитати в реєстрі судових рішень, що Петро Оскадчук, якого вона так вихваляє, БУВ ПРИТЯГНУТИЙ СУДОМ ЗА ХАБАРНИЦТВО, про що ще можна говорити, публікуючи майже на всіх сайтах свою мазню???

Unknown сказав...

Хто знає того Петра Оскадчука якщо він погана людина хабарник чи ще хтось,то візьміть пристреліть його якщо єсть аргументи.

Unknown сказав...

Чуєш ти урод твоє місце в дурдомі.

Unknown сказав...

Це кого стосується Петра Оскадчу-ка чи того,хто про нього пише.


Unknown сказав...

Це стосується того,заким дурдом плаче.Догадайся з першого разу.

Дописати коментар