-->

12.02.23

Що треба знати про монетизацію пільг на житлово-комунальні послуги

У січні 2023 року завершено реформу монетизації пільг, яка була розпочата в 2019 році. Пільги на оплату житлово-комунальних послуг їх одержувачам з січня поточного року надаються виключно у грошовій готівковій формі (нарахування – в січні, виплата – у лютому).

Метою Міністерства соціальної політики є забезпечення підтримки найменш захищених верств населення, зокрема, через інструмент надання пільг на житлово-комунальні послуги. Це є одним з ключових моментів підтримання платоспроможності і соціального захисту громадян.

Також Міністерство працює над підвищенням мотивуючого фактору соціальних допомог, через монетизацію виплат у тому числі. Це означає, що завдяки реалізації реформи з надання виплат виключно в грошовій формі, людина може отримати “на руки” свої гроші і, зекономивши енергоресурси, витратити зекономлену суму на інші потреби. Це є одним з ключових інструментів підвищення мотивації громадян до енергозбереження.

Раніше існували дві форми грошової виплати: готівкова та безготівкова. Зміни, що набули чинності, стосуватимуться пільговиків, які у 2022 році отримували пільги у грошовій безготівковій формі (кошти надходили на обліковий запис в АТ ,,Ощадбанк”, звідки спрямовувалися надавачам житлово-комунальних послуг).

Виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг пільговикам тепер здійснюється у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів Пенсійним фондом України:

· Тим пільговикам, які до грудня 2022 року вже отримували відповідні пільги у готівковій формі, а також тим, які звернулися за наданням виплати починаючи з грудня 2022 року, Пенсійний фонд України перерахує кошти на їхні рахунки, відкриті в уповноважених банках або для виплати через відділення АТ «Укрпошта». Це залежить від способу виплати, обраного одержувачем пільги.

· Пенсіонерам, які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі, виплата здійснюватиметься шляхом перерахування коштів на їх пенсійні рахунки в уповноважених банках або через відділення АТ «Укрпошта», де людина одержує пенсію.

· Пільговикам, які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі і не є пенсіонерами (тобто в Пенсійного фонду України відсутні виплатні реквізити банківського рахунку або адреса доставки коштів) кошти на виплату пільг перераховуються на їх поточні рахунки, відкриті Пенсійним фондом України в АТ «Ощадбанк».

Про відкриття такого рахунку в банку органи Пенсійного фонду України інформують пільговика.

Щоб одержати кошти з такого рахунку, потрібно особисто звернутися до АТ «Ощадбанк» для укладення договору банківського рахунку.

Якщо ж пільговик бажає отримувати кошти пільг на рахунок, відкритий в іншому банку, або через відділення АТ «Укрпошта», він має звернутися із відповідною заявою до органу Пенсійного фонду України в обраний спосіб:

· особисто до будь-якого сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України (перелік діючих сервісних центрів);
· поштою;

Слід зазначити, що пільговики, які отримають пільгу у грошовій готівковій формі, зобов’язані самостійно сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми виплаченої їм пільги, тобто АТ ,,Ощадбанк” більше не адмініструватиме розрахунки пільговика з надавачами житлово-комунальних послуг, як це було при наданні пільги у грошовій безготівковій формі.

20 коментарів:

uy3ig сказав...

Не понял. Льготы есть, а денег нет уже второй месяц. "Безналичники" в январе за декабрь получили.
"Где деньги, Зин?"

uy3ig сказав...

Поспешил, Дочитал до конца и вижу, что и "безналичников" переводят на наличный расчет. Так что безденежных в нашем полку прибыло!

Анонім сказав...

Когда же всё таки перечислят льготу чернобыльцам по коммунальным услугам?

Анонім сказав...

Для переведення з безготівкових виплат на готівкові треба писати заяву чи переводять автоматично?

Анонім сказав...

Чтобы перейти с безналичных выплат на наличные надо писать заявление или переведут автоматически ?

uy3ig сказав...

" Пенсіонерам, які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі, виплата здійснюватиметься шляхом перерахування коштів на їх пенсійні рахунки в уповноважених банках або через відділення АТ «Укрпошта», де людина одержує пенсію."

"Якщо ж пільговик бажає отримувати кошти пільг на рахунок, відкритий в іншому банку, або через відділення АТ «Укрпошта», він має звернутися із відповідною заявою до органу Пенсійного фонду України в обраний спосіб:
"

Анонім сказав...

Теперь на карту бросят и можно будет стакан обновить, а то раньше всё куда-то в карманы предприятий уходило!

Анонім сказав...

поверніть пільги.

Анонім сказав...

Мне сказали писать надо и принести номер счета, на который надо переводить деньги

Анонім сказав...

По безналу, человек типа не несёт ответственности, за своевременную оплату коммунальных услуг. Теперь ответственность непосредственно ложиться на человека, а поставщик финансовых средств умывает руки. В таких условиях естественно будут задержки.

Анонім сказав...

Старая льготная система оплаты коммуналки наилучшая! Кого она неустраивала? От монетизации, в виде налички, до задержек и полной отмены, один шаг. Объяснив это отсутствием денег в военный период.

Анонім сказав...

Да мне все равно куда эти деньги уходили, лишь бы я никому должен не был. Раньше была льгота, как ИВ (до нала и безнала), и мне было безразлично, как и кто банкует моими льготами, то есть вертуальными деньгами.

Анонім сказав...

Любое "улучшение" имеет обратную сторону медали, которая пока невидна.


Анонім сказав...

По идее сумму и лимиты льгот будут уменшать, а в итоге отменять. Поэтому в кибитку откалыдваем часть пенсии, чтоб было за что дотянуть

Анонім сказав...

Это круто, когда получается из пенсии откладывать. Кто не дурак тот хорошо мог отложить по п.1293, кто высудил и получил. Бабки то отложить можно, только с какой целью, и какую определить пропорцию для месячных растрат, а главное, на какой временной период? Кто и сколько проживет только Богу известно. Я думаю, что себе оставлять необходимое, а остальное инвестировать, уже наверное во внуков, естественно эта норма присуща в нормальных семьях с хорошими отношениями.

uy3ig сказав...

Сегодня перечислили за два месяца компенсацию на льготы по ЖКХ.

Анонім сказав...

Вкладывать в крипту, золото и доллары. А гривнячка она не стабильна - мало ли как завтра ай и рухнет. А насчёт льгот- теперь по идее с пенсией прилетать будет, но это не точно...Верим, надеемся, жуём булку с маслом

uy3ig сказав...

Не, пенсия и компенсация в разное время выплачивается.

Анонім сказав...

Это по Донецкой области?

Анонім сказав...

Льготы вообще интересно повышать будут или только урезать?

Дописати коментар