-->

09.07.23

Більшість шахрайських фішингових сайтів походять з РФ – Центр кіберзахисту НБУ

Щодня в Україні за посиланнями на фішингові сайти переходять у середньому 10 000–15 000 громадян, всі ці люди потенційно можуть стати жертвами шахраїв. Приблизно дві третини з виявлених Центром кіберзахисту НБУ фішингових сайтів (68%) походять з рф. Значна частина цих ресурсів пропонують українцям оформити грошову допомогу!

Люди не лише втрачають кошти, а й поповнюють гаманці окупантів, які потім можуть використовувати ці гроші на війну проти України.

Як вберегтися від шахрайства?

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел. Якщо оформляли допомогу, очікуйте сповіщення про нарахування в застосунку вашого банку або на порталі чи в застосунку Дія. Також надаємо посилання на актуальні програми грошової допомоги від ООН та партнерів: http://surl.li/hrftu.

Завжди тримайте в секреті:
тризначний номер на звороті картки;
пін-код до картки;
логін та пароль до інтернет-банкінгу;
коди банків та мобільних операторів.
Не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями;
Не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах.

Використовуйте для перевірки посилань та сайтів:
сервіс кіберполіції "STOP FRAUD": https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/;
сервіс Асоціації "ЄМА" CheckMyLink: https://check.ema.com.ua/.

ВАЖЛИВО! Схема шахрайства може бути абсолютно новою або добре прихованою. Тому, крім перевірки сайту через сервіс кіберполіції "STOP FRAUD" та сервіс CheckMyLink, проводьте також власну перевірку.

Не погоджуйтеся на оформлення грошової допомоги через чат-бот.

Не погоджуйтеся на сплату державного мита для оформлення грошової допомоги, таке пропонують лише шахраї!

Пам’ятайте, шахраї створюють сайти, які візуально схожі на сайти банків, державних установ, міжнародних організацій та благодійних фондів.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або повідомте про ваш випадок за номером телефону: 0 800 505 170.

6 коментарів:

Анонім сказав...

Ось новина, для нас старих і пенсів – бігай кожні півроку до банку та доводь – що живий і тобі дадуть виплати!!! Ощадбанк почне блокувати рахунки пенсіонерам та пільговикам без особистої ідентифікації. Про це йдеться в офіційному повідомленні держбанку, в якому той послався на ухвалу Кабміну №637 від 5 листопада 2014 року.У цьому документі закладено вимогу про ідентифікацію кожні шість місяців, але з певним винятком. Людині дозволялося не проходити ідентифікацію під час карантину COVID-19, який з липня в Україні закінчився. І, відповідно, автоматично скасовано всі винятки з пільгами, які до нього прив'язувалися.Тому всім пільговикам і пенсіонерам потрібно буде особисто пройти ідентифікацію в Ощадбанку для подальшого отримання держвиплат на свої рахунки. Для чого кожній людині - власнику рахунку необхідно з'явитися до банку та пред'явити документи: паспорт чи інше посвідчення особи, а також платіжну картку чи електронне пенсійне посвідчення. Після цього власник картки повинен здійснити хоча б одну операцію з нею: або переглянути залишок за рахунком або отримати готівку. Це робиться для введення PIN-коду, щоб точно підтвердити, що картка належить даному власнику. Все це потрібно повторювати кожні шість місяців. "За відсутності проходження фізичної ідентифікації одержувачами пенсій або соціальних виплат із внутрішньо переміщених осіб Ощадбанк зупинятиме видаткові операції за картковим рахунком", - йдеться в офіційному повідомленні банку.
Про фішинг - читай адмін новини, щотижня викривають кол-центр по 50-100 працівників. Кришують поліцаї та злодії в законі, йде боротьба за гроші хто кого - поліцаї (система) чи злодії (сплелися з владою).Забув сказати, що це Україна... а то РФ, Польща, Китай, а може марсіани можуть дзвонити від імені банку і розводять на травку людей???

uy3ig сказав...

А если у вас нет Электронного пенсиоонного удостоверения, то нужно проходить идентификацию каждый квартал, т.е. раз в три месяца.

Анонім сказав...

оце ж треба...

Анонім сказав...

Це питання вже давно перезріло, в тій частині Луганської області яка окупована з 14 року пенсія продувжує виплачуватись на померлих вже більше 2 (двох) років, а якщо це пенсіонер шахтар то ПФ викинув зі свого бюджету сотні тисяч гривень, а діти тих пенсіонерів горою проти України і навіть воюють проти неї і думаю пораненим колаборантам Україна ще відшкодує по інвалідності, отака хуйня малята.

Анонім сказав...

Такая инициатива исходит только от Ощадбанка!?Представляю какие суммы осядут на счетах Ощадбанка, которыми можно крутить на своё усмотрение. Имеют ли право переселенцы получать пенсию через другие банки? Или это договоренность - загнать всех переселенцев "в стойло" Ощадбанка?

Анонім сказав...

Мертвые души это понятно, но много людей отдали всю жизнь работая и отчисляя налоги в Украину, которые живы, и по многим причинам не могут просто так всё бросить и ехать в никуда. Ладно молодые, а пожилые и старики? Не смерть от войны, так депрессия и безнадёга убьет большинство. Всё происходит, как в пророчествах из Библии - "... и живые будут завидовать мертвым ...".

Дописати коментар