-->

31.01.14

Війна стереотипів: «бандерівець зі схрону» проти «східняка із пляшкою»

Дмитро Шурхало
Київ – Одним із наслідків політичної кризи стало посилення антагонізму між Сходом і Заходом України. В південно-східних областях говорять про загрозу навали «бандерівців», а в західноукраїнських – очікують на провокації з боку «тітушек» зі Сходу. За словами експертів, політики, регулярно спекулюючи на відмінностях, що існують між різними регіонами, майже не докладають зусиль, аби здолати цей антагонізм.

Якщо на Луганщині та в інших південно-східних областях влада барикадує адміністративні будівлі, готуючись до відбиття «бандерівців», то на Львівщині у соціальних мережах і в ЗМІ поширюють повідомлення про те, що нібито в маршрутних таксі Львова їздять «тітушки», які провокують бійки.

Як зазначають експерти, одним з наслідків політичної кризи стала посилена демонізація мешканців різних регіонів, зокрема – Галичини й Донбасу – в очах одне одного. На думку політтехнолога Тараса Березовця, це одна з ознак інформаційної війни, мета якої – розкол України.

Іде навмисне нагнітання протистояння. Одним нашим громадянам розповідають про страшних «бандерівців». З іншого боку – намагаються представити «східняків» відсталими «совками»
Тарас Березовець​​«Іде навмисне нагнітання протистояння. Одним нашим громадянам розповідають про страшних «бандерівців», які чинять насильство по відношенню до російськомовних. А з іншого боку – намагаються представити «східняків» відсталими «совками», – зазначає він.

Одним із прийомів цієї інформаційної війни є спроба представити київський Майдан як західноукраїнське явище.

«Однак чимало активних громадян приїхали на Майдан зі східних регіонів. Наприклад, один із героїв Майдану – загиблий Сергій Нігоян – був із Дніпропетровщини», – зазначає Тарас Березовець.

Протистояння регіонів – наслідок конфронтаційної політичної культури

За словами експерта, найбільша проблема в тому, що влада в Україні ніколи не намагалася нівелювати цей антагонізм, а навпаки використовувала ці стереотипи у своїх інтересах. Натомість вчений-соціолог Євген Головаха вважає, що в Україні ані влада, ані опозиція не робили серйозних кроків для подолання регіональних розбіжностей. А натомість залюбки спекулюють на цих стереотипах.

У наших політиків слабо розвинута культура не лише консенсусу, а й навіть компромісу
Євген Головаха​​«Нажаль, у наших політиків слабо розвинута культура не лише консенсусу, а й навіть компромісу. У нас дуже посилена – це йде ще з радянських часів – конфронтаційна культура: свій-чужий, білий-чорний. «Східняка» зображають як людину, якій, крім пляшки горілки, нічого не треба. А «західняк» виліз зі схрону – і хоче накинути свою бандерівську ідеологію. Оце чорно-біле сприйняття. В реальному житті такого нема, але воно у нас посилюється!», – каже вчений-соціолог.

На думку Євгена Головахи, у східних областях, де Віктор Янукович має електоральну підтримку, протест проти дій влади багато хто сприймає як особистий виклик чи загрозу. За таких умов продовження політичної кризи лише поглиблюватиме антагонізм між Сходом і Заходом. 
 

3 коментарі:

Анонім сказав...

дорогой хазяин сайта! из 11 материалов на этой странице 9 никаким боком для ликвидаторов не подходят!!! а всё ,о чём написано,стоит включить телевизор!!!

alder сказав...

Претензии принимаю.
Но хочу сказать о том, что если мы будем иметь более широкий кругозор и понимать процессы которые происходят в стране, мы сможем лучше решать задачи которые стоят перед чернобыльцами.
Наверное сегодня самое важное сохранить страну, все остальное пока отходит на второй план.

Анонім сказав...

Совершенно согласна с модератором, так как нет смысла публиковать наши требования о выплатах законных пенсий в тот час, когда есть угроза полного развала страны, а, как следствие, невозможность платить какие бы то -ни было социальные выплаты.

Дописати коментар