-->

11.04.14

Герої Чорнобиля поруч

За ініціативи ради студентського самоврядування Уманського НУС у читальній залі Наукової бібліотеки відбулася зустріч студентів із учасниками Чорнобильської трагедії. Відкрила захід голова ради студентського самоврядування Вікторія Уманчик, яка представила гостей.

Голова Уманського благодійного фонду інвалідів «Союз Чорнобиль України» Юрій Березовський розповів про участь близько 800 чоловіків особового складу уманчан у ліквідації аварії, які 45 днів працювали на зоні вибуху, з них – 220 заплатили своїм життям. Юрій Трохимович відзначив проявлену земляками мужність, героїзм та самопожертву під час ліквідації аварії.
Продовжив хвилюючу розповідь побратима полковник у відставці Микола Богданович, який подякував за запрошення, зупинившись у своїй розповіді на пожежній охороні, підрозділ якої був першим у гасінні пожежі. Микола Борисович теплі слова подяки висловив уманським пожежникам, які брали участь у ліквідації аварії.

Микола Полівода, ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС І категорії, нагороджений за сміливі та рішучі дії під час ліквідації Чорнобильської аварії орденом «За службу державі», завершуючи виступи своїх попередників, акцентував увагу присутніх на стані справ Чорнобильської АЕС на даний час. Микола Максимович пригадав усіх, хто долучився до біди: шахтарів, медиків, льотчиків, на долю яких випало 650 смертей, та інших героїв, хто своїм тілом прикрив український народ від атомної біди.

Саме пам’ять про тих, хто ціною власного життя зберіг тисячі інших життів, проходила червоною ниткою впродовж усієї зустрічі.

І сум, і біль огортали душі присутніх, що прийшли на зустріч з героями Чорнобильської трагедії, адже з уст очевидців злітали жахливі факти та розповіді.

На закінчення зустрічі Вікторія Уманчик вручила гостям пам’ятні буклети про Уманський НУС, виготовлені до 170-річчя від дня заснування навчального закладу.

Захід, присвячений пам’яті Чорнобильської трагедії, мав велике виховне значення для студентської молоді, адже Чорнобиль – останнє попередження людству, і як реквієм, звучатимуть слова для наступних поколінь:

Хай стане мир міцнішим у стократ,
Хай над землею чисте небо буде,
Чорнобиль – попередження набат,
Його уроків людство не забуде!
Надія Зубова, методист Центру культури і виховання
http://www.udau.edu.ua/ua/news/geroyi-chornobilya-poruch.html

Немає коментарів:

Дописати коментар