-->

01.08.14

Як чернігівські бізнесмени собі зайву копійку заробляють

Як чернігівські бізнесмени собі зайву копійку заробляють

Упродовж поточного року органами прокуратури області виявлено непоодинокі факти протиправних дій при використанні субвенцій з державного бюджету, капітальному будівництві, реконструкції, ремонті об’єктів, закупівлі товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти.

Поідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області.

Зокрема, розпочато кримінальне провадження за фактами зловживання службовим становищем посадових осіб, внаслідок дій яких чернігівське підприємство-забудовник неправомірно одержало понад 10 млн. гривень бюджетних коштів за квартири для інвалідів та «чорнобильців», які так і не добудовані.
У Новгород-Сіверському районі в рамках кримінального провадження розслідується факт завищення вартості будівельних робіт, що виконувались коштом бюджету, на 107 тис. гривень. У Козелецькому районі розпочато аналогічне провадження за фактом завищення вартості робіт на 35 тис. гривень.

Прокуратурою Ічнянського району попереджено незаконне витрачання 160 тис. гривень державних коштів внаслідок безпідставного нарахування дотації на приріст поголів’я великої рогатої худоби. У порушення нормативних вимог, приріст поголів’я худоби розраховувався не за наявним поголів’ям, а за середнім показником, що і призвело до переплати. Під час досудового розслідування ці кошти підприємство повернуло. Кримінальне провадження завершене рішенням суду, який підтвердив вину посадових осіб.

Встановлено і ряд випадків порушень законодавства при здійсненні державних закупівель. Серед іншого, в рамках кримінального провадження розслідується факт порушень у проведенні торгів і закупівлі за завищеною вартістю товарів на суму понад 100 тис. грн. одним з лікувально-профілактичних закладів обласного центру.

Загалом за результатами перевірок додержання бюджетного законодавства органами прокуратури Чернігівської області з початку року розпочато 14 кримінальних проваджень, з яких 6 вже направлено до суду. Розглянуто із вжиттям заходів для усунення виявлених порушень 109 подань прокурорів. До відповідальності притягнуто 106 осіб, з яких 34 органів контролю. Відшкодовано до бюджету 1,2 млн. грн. Попереджено незаконне використання майже 42 млн. грн.

По материалам http://svoboda.fm/

Немає коментарів:

Дописати коментар