-->

20.12.14

Скільки живуть пенсіонери в різних країнах (ІНФОГРАФІКА)

В Україні обговорюють можливість підвищення пенсійного віку чоловікам і жінкам до 65 років. В той же час, середня тривалість життя в Україні становить 68,8 років

Отже, середньостатистичний українець проживе на пенсії менше чотирьох років. 

Еспресо.TV вирішило дослідити, скільки триває життя на пенсії в інших країнах.
Бельгія

Законодавчо встановлений пенсійний вік становить 65 років для чоловіків і 65 років для жінок. При наявності 35 річного стажу можливий достроковий вихід на пенсію - з 60 років. Досягнувши 60 річного віку, також мають право виходити на пенсію військовослужбовці, моряки, працівники державних структур, офіцери поліції, викладачі університетів. Для машиністів залізничного транспорту, службовців місцевих органів управління ця планка становить 55 років. Середня тривалість життя в Бельгії – 80 років. Бельгійцям випала нагода бути пенсіонерами 15 років.


Велика Британія

Пенсійний вік становить 65 років для чоловіків і 60 років для жінок. Працівник платить до фонду 10% із заробітку, роботодавець додає від 3% до 10,2%. Пенсія сягає до 50% від зарплати. Держава гарантує лише мінімальну пенсію. Стаж роботи для чоловіків в середньому становить 44 роки, жінок - 39 років. Зайняті в державному секторі англійці користуються правом виходу на пенсію у 60 років. Середня тривалість життя підданих Сполученого королівства – 80,3 років. Британці можуть, так само, як бельгійці відпочивати на пенсії 15 років.


Німеччина

Пенсійний вік становить 65 років і для чоловіків, і для жінок. Розмір пенсії досягає 70% від зарплати. Достроковий вихід на пенсію можливий з 60 років, а при 35-річному страховому стажі - з 63 років. Пенсійний вік в 60 років встановлений для працівників поліції, пожежної служби, представників судових органів, для шахтарів (за умови 25 річного стажу підземних робіт). Середня тривалість життя в Німеччині – 80,6 років. На пенсії середньостатистичний німець живе 15 років.


Іспанія

Не дивлячись на те, що в Іспанії стандартний пенсійний вік для чоловіків і жінок - 65 років, з 60 років виплачується пенсія у скороченому розмірі, а з 61 року - при страховому стажі в 30 років і в ситуації вимушеного безробіття. У разі отримання доходів від економічної діяльності виплата пенсії припиняється. Після 65 років допускається можливість отримання пенсії та трудового доходу в повному розмірі. Середня тривалість життя в Іспанії – 81,6 років. Іспанці відпочивають в кінці життя в середньому шістнадцять з половиною років.


Італія

Не дивлячись на те, що за чинним законодавством, пенсійний вік для чоловіків - 65 років, а для жінки - 60 років, за умови наявності 35 років страхового стажу на пенсію можна вийти в будь-якому віці. Найбільш сприятливі умови виходу на пенсію поширюються на фахівців індустрії спорту, працівників транспорту, на моряків, військовослужбовців і поліцейських. Середня тривалість життя в Італії – 82 роки. Італійці живуть на пенсії 17 років.


Китай

В Китаї не існує гарантованого пенсійного забезпечення по старості, яке охоплювало б усі верстви престарілого населення. На селі державна пенсійна система фактично відсутня. У місті вперше пенсійна система була впроваджена в 1951 році. У неї були включені тільки співробітники держвідомств і держпідприємств. Пенсійний вік - 60 років для чоловіків і 50-55 років для жінок. Середня тривалість життя в Китаї – 73,7 років.


Росія

Вік виходу на пенсію для чоловіків становить - 60 років, для жінок - 55 років.

Трудова пенсія по старості може бути призначена раніше загальновстановленого пенсійного віку. Таким правом володіють встановлені відповідним законом певні професійні й соціальні категорії громадян. Середня тривалість життя в Росії майже не відрізняється від української – 69,1 років. Росіяни живуть на пенсії в середньому дев’ять років.


США

Пенсійний вік для жінок і для чоловіків становить 65 років. Звичайна пенсія складає в середньому близько 50% від розміру зарплати. У зв'язку зі збільшенням тривалості життя в закон про соціальне забезпечення були внесені зміни про поступове збільшення повного пенсійного віку до 67 років - для народжених в 1960 році і молодше. Середня тривалість життя в США – 78,7 років. Американці перебувають на пенсії майже 14 років.


Франція

Пенсійний вік для жінок і для чоловіків становить 60 років. Розмір пенсії - 50% від середньої зарплати за останні 11 років трудової діяльності. Мінімальна пенсія - € 6 тис. на рік, максимальна - € 12 тис. Офіційний мінімальний вік для виходу на пенсію становить 60 років, проте, за законом Фійона, для отримання повної пенсії необхідно мати загальний трудовий стаж не менше 160 кварталів (40 років) . Інваліди, учасники війни, колишні в'язні концтаборів можуть вийти на пенсію в 60 років незалежно від трудового стажу з правом отримання повної пенсії. Для людей, що рано почали працювати, передбачена можливість виходу на пенсію з 56 років, але також за умови значного трудового стажу. Середня тривалість життя у Франції – 81,7 років. Французи насолоджуються життям на пенсії майже 22 роки.


Японія

Пенсійний вік для жінок і для чоловіків становить 65 років. Пенсія складається з двох частин - базової (гарантовано виплачується всім по досягненні пенсійного віку) і трудової (формованої із внесків, які працівники і роботодавці вносять порівну). Середня пенсія сягає 60% заробітку. В Японії – найбільша тривалість життя в світі – 83,6 років. Середньостатистичний японець відпочиває в кінці життя 18,6 років.Немає коментарів:

Дописати коментар