-->

14.12.14

Міністр соцполітики розкритикував підвищення пенсійного віку – це шлях в нікуди

Підвищення пенсійного віку не принесе бюджету Пенсійного фонду бажаного ефекту.

Про це сказав міністр соціальної політики України Павло Розенко у програмі "Вікна-Новини" на телеканалі "СТБ", повідомляє Укрінформ.

"В інтернеті зараз "гуляє" маса документів, маса матеріалів. Це навіть не документи, це якісь робочі моменти, які в тому числі й проговорюються. Але я от як експерт з іншої точки зору кажу про те, що підвищення пенсійного віку – це шлях в нікуди. Він нічого не дає для пенсійної системи", - заявив Розенко.

Він запевнив, що не буде й "урізання пенсій". Однак при призначенні пенсій уряд має намір застосовувати "інші принципи нарахування", тобто, йдеться про уніфікацію пенсійного законодавства і справедлий підхід у визначенні розмірів пенсійних виплат.

При цьому міністр пообіцяв проводити реформи поступово й прозоро.

"Повірте, ми не будемо проводити реформи шляхом шокової терапії для суспільства. Якщо будуть визрівати якісь рішення, вони будуть робитися поступово. Ми будемо інформувати суспільство про кожний крок, який робить уряд", - сказав Розенко.

Раніше повідомлялося, що у Мінфіні планують зекономити близько 4,3 млрд гривень шляхом підвищення пенсійного віку чоловікам та жінкам до 65 років та обмеження виплати пенсій працюючим пенсіонерам до 90% призначеної пенсії, але не нижче розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність. Про йдеться в рекомендаціях щодо зміни в законодавство, підготовлених Міністерством фінансів України, з метою оптимізації витрат з держбюджету.

Документом також пропонується призупинити індексацію пенсій до стабілізації економіки України. В міністерстві порахували, що це дозволить зекономити близько 2,8 млрд гривень. Крім того, Мінфін хоче здійснити перерахунок пенсії із застосуванням відсотка від суми перерахованих до Пенсійного фонду України страхових внесків, а не від заробітної плати.

Немає коментарів:

Дописати коментар