-->

22.10.15

Інформаційне повідомлення про акцію протесту чорнобильців біля будівлі Міністерства соціальної політики України

Інформаційне повідомлення про акцію протесту чорнобильців біля будівлі Міністерства соціальної політики України

20 жовтня 2015 року відбулася акція протесту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, біля Міністерства соціальної політики України за ініціативою лідерів всеукраїнських громадських чорнобильських організацій – Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля» та Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86».

Активну участь у цій акції протесту взяли чорнобильці Полтавщини, Черкащини, Харківщини, міста Білої Церкви та інших районів Київської області, інших областей України і міста Києва.

Люди активно виступали проти бездіяльності керівництва Мінсоцполітики України щодо поновлення належного соціального захисту інвалідів, ліквідаторів, евакуйованих, переселених, вдів та дітей. Найбільше обурення викликало те, що керівництво Мінсоцполітики України намагалося обдурити чорнобильців, по суті не зробивши для внесення на засідання Кабінету Міністрів України та прийняття проекту постанови про поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців, який було напрацьовано фахівцями Мінсоцполітики України з всеукраїнськими громадськими чорнобильськими організаціями - Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Союз Чорнобиль України», Всеукраїнською громадською організацією «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля» та Всеукраїнською Спілкою ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86». Під час палкої дискусії з фахівцями Мінсоцполітики України з’ясувалося також, що зазначений проект постанови надійшов на погодження до Міністерства юстиції України лише сьогодні – 20 жовтня 2015 року. Протестувальники прямо казали представникам Мінсоцполітики України про те, що минають місяці і роки, але за цей час не прийнято жодного конкретного рішення, яке хоча б трохи поліпшило становище інвалідів-чорнобильців та інших категорій постраждалих. Учасники акції протесту одноголосно підтримали резолюцію, яку за їхнім дорученням підписали:


• Президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Березін В.О.;
• Голова Правління Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля» Проскурін В.С.;
• Голова Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86» Колядін А.Ф.

(текст Резолюції додається).


Міністр Мінсоцполітики України П. Розенко через своїх заступників пообіцяв людям, що завтра, 21 жовтня 2015 року, він на засіданні Кабінету Міністрів України внесе з голосу проект постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін до постанови №1210 щодо підвищення мінімального розміру пенсії для інвалідів-чорнобильців до: 530, 475, 420 і 200 відсотків прожиткового мінімуму відповідно для І, ІІ, ІІІ груп інвалідності і дітей-інвалідів. На прийняття даної постанови протестувальники П. Розенку дали термін до 28 жовтня 2015 року. Якщо дана постанова не буде прийнята, то чорнобильці вирішили провести наступне пікетування Міністерства соціальної політики України 29 жовтня 2015 року (четвер) о 10 годині з ініціюванням відставки Міністра соціальної політики України.

Запрошуємо всіх чорнобильців України взяти найактивнішу участь у цій акції протесту.

Лише своїми активними діями ми не дозволимо чиновникам обдурювати чорнобильців і зможемо вибороти своє право на життя.

РЕЗОЛЮЦІЯ
учасників акції протесту 20 жовтня 2015 року біля будівлі Міністерства соціальної політики України на захист прав інвалідів-чорнобильців, інших категорій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

20 серпня 2015 року за рішенням Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля» та Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86» був даний старт всеукраїнській акції протесту чорнобильців. Люди виступили проти брутального порушення органами державної влади їхніх законних прав на належний соціальний захист, якісну медичну допомогу, зрештою – права на життя.

Резолюцію, прийняту на зазначеній акції протесту одноголосно, було передано керівництву Уряду України, а також Президентові України і Голові Верховної Ради України. Серед основних її вимог було невідкладне прийняття постанови про внесення змін до урядової постанови №1210, з метою докорінного поліпшення пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців, а також прийняття державних актів з відзначення 30-х роковин Чорнобильської трагедії.

За інформацією керівництва Мінісоцполітики України, Прем’єр-міністром України дано доручення про підготовку проекту постанови про внесення змін до постанови №1210, узгоджених з всеукраїнськими громадськими чорнобильськими організаціями. На виконання цього доручення лідерами Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля», Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86» спільно з фахівцями Мінісоцполітики України був невідкладно підготовлений проект постанови, основний зміст якого полягав у збільшенні з 01 жовтня 2015 року мінімальних пенсій інвалідів-чорнобильців, а саме - 530 відсотків прожиткового мінімуму для інвалідів І групи, 475 відсотків прожиткового мінімуму для інвалідів ІІ групи, 420 відсотків прожиткового мінімуму для інвалідів ІІІ групи, 200 відсотків прожиткового мінімуму для дітей-інвалідів.

Відновлення у повному обсязі вимог статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо встановлення мінімальних пенсій не менше 10 прожиткових мінімумів для інвалідів І групи, 8 прожиткових мінімумів для інвалідів ІІ групи, 6 прожиткових мінімумів для інвалідів ІІІ групи, наші лідери погодилися віднести до Дня 30-х роковин Чорнобильської катастрофи – 26 квітня 2016 року.

Міністерство фінансів України готове було погодити такий проект постанови і для цього є відповідні фінансові ресурси, але Міністерство соціальної політики України спільно з представниками інших громадських чорнобильських організацій підготувало і направило до Мінфіну України інший проект постанови – про негайне відновлення згаданих норм статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а також про негайну виплату усіх боргів по судах. Це потребувало у кілька разів більших бюджетних витрат і стало причиною того, що Міністерство фінансів України не погодило жоден з проектів постанови.

Оцінюємо такі дії керівництва Мінісоцполітики України як спробу ввести в оману чорнобильську громадськість. Особливий цинізм цих дій полягає у тому, що намагалися обдурити найбільш потерпілу категорію чорнобильців – інвалідів, серед яких Герої-ліквідатори і діти.

Така поведінка держаних посадовців є неприпустимою і вони заслуговують найсуворішого покарання.

Ми вимагаємо:

• від Мінісоцполітики України і Кабінету Міністрів України - невідкладного прийняття постанови про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №1210, з метою відновлення у повному обсязі статті 54 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в редакції, що діяла до 2008 року. Ми доручаємо нашим лідерам співпрацювати з урядовцями у підготовці такого проекту постанови, але норми щодо мінімальних пенсій на першому етапі підвищення не можуть бути нижчими, ніж згадані, 530, 475, 420 і 200 відсотків прожиткового мінімуму для інвалідів відповідно І, ІІ та ІІІ груп, а також дітей-інвалідів;

• від Президента України - невідкладного прийняття Указу Глави держави про відзначення 30-х роковин Чорнобильської трагедії, основним змістом якого мають бути не парадні заходи, а поновлення законних прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на належний соціальний захист;

• від Верховної Ради України – прийняття постанови про заходи з відзначення 30-х роковин Чорнобильської трагедії.

Ми заявляємо, що не можемо і не будемо терпіти у подальшому цинічної бездіяльності органів державної влади у питаннях забезпечення конституційних прав українських громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Шановні чорнобильці, лише своїми активними спільними діями ми зможемо захистити своє право на життя!

За доручення учасників акції протесту:

Президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» 
Березін В.О.
Голова Правління ВГО «Всеукраїнське об'єднання ветеранів Чорнобиля»
Проскурін В.С.
Голова Всеукраїнської Спілки ліквідаторів-інвалідів "Чорнобиль-86".
Колядін А.Ф


Немає коментарів:

Дописати коментар