-->

16.03.16

У Верховній Раді України пройшли парламентські слухання на тему: "30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи"

Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд, відкриваючи слухання, звернулася до тих учасників, які брали участь у парламентських слуханнях, присвячених цій тематиці, минулого року. Вона нагадала що це було одне з кращих обговорень у сесійній залі.

О.Сироїд зазначила, що перед цими слуханнями вона поцікавилася, що було зроблено з того часу. "Якщо чесно - це жах, це сором! Тому що за рік фактично жодного рішення не прийнято і навіть не ініційовано. Тобто жодний пласт з тих проблем, які є, вони не зачеплені. Минулого року ми багато обговорювали важливих речей, інфраструктурні проблеми, обговорювали проблеми самого об'єкту "Укриття" і його фінансування, ефективного управління коштами. І немає пропозицій стосовно цього.

Так само, як обговорювалася проблема зберігання і переробки відходів. Також немає рішень стосовно цього.

Багато обговорювалося про зону відчуження. Про те, що потрібно приймати рішення, змінювати статус, можливо, частини цієї зони відчуження. Заводити управління землями зони відчуження. І знову ж таки жодного рішення.

І, нарешті, люди. Все, що стосувалося людських доль тих, кого зачепила чорнобильська трагедія. І їхнього статусу, набуття цього статусу. І адресності допомоги. І забезпечення медичної допомоги окремо. І тепер ще й оподаткування пенсій чорнобильців", - зазначила О.Сироїд.

Заступник Голови Верховної Ради висловила переконання, що ці речі будуть звучати й сьогодні. За її словами, потрібно подумати про способи розв'язання проблем, оскільки минулого року про це говорили, але способів та інструментів напрацьовано так і не було.

О.Сироїд звернулася до представників виконавчої влади. Вона попросила їх під час сьогоднішніх парламентських слухань прозвітувати людям про те, які рішення були прийняті і які не були прийняті.


Під час парламентських слухань заступник міністра екології та природних ресурсів Ганна Вронська наголосила: " Чорнобильська трагедія не мА аналогів за масштабами забруднення екологічної сфери та негативного впливу на здоров'я та психіку людей. 2016 рік Президент України оголосив роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та її жертв".

Заступник міністра соціальної політики Віктор Іванкевич під час виступу зазначив: "Вже 30 років ми живемо з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС. Головне завданні міністерства – поліпшення соціального захисту найбільш вразливих категорій громадян, які найбільше потребують допомоги".

Як підкреслив заступник міністра охорони здоров'я, "за 30 років в Україні чітко визначено основні групи населення . які потребують особливої медичної допомоги: особи, які на момент аварії були дітьми й підлітками, отримали опромінення щитоподібної залози; ліквідатори, які працювали на майданчику Чорнобильської АЕС в 1986-87 роках; населення, яке мешкає на забруднених територіях. Міністерство охорони здоров'я налаштовано на спільну роботу разом з органами місцевого самоврядування щодо поліпшення медичних послуг для зазначених категорій"

Немає коментарів:

Дописати коментар