-->

15.06.16

Андрій Рева: Монетизацію пільг потрібно було впроваджувати років десять тому

Монетизацію пільг потрібно було впроваджувати років десять тому. Таку точку зору Міністр соціальної політики Андрій Рева висловив газеті „Урядовий кур’єр”. 

„А як не зробили тоді, то потрібно зробити зараз, - каже Андрій Рева. - За приклад візьмемо пільги на проїзд. У Києві громадський транспорт просто розбитий. Бо пільги ми людям дали, а заплатити за них надавачам послуг забули. 

Або інший епізод. Пільговик, скажімо, чорнобилець, який має право на безкоштовний проїзд, у великому місті може користуватися ним щодня. А житель віддаленого села — може, раз на рік, коли вирішить відвідати родичів десь в Україні. Тому, вважаю, справедливо буде замість умовної пільги надати людям однакові суми грошей.

А на що вони їх зрештою витратять: на продукти, ліки чи відпочинок — вирішать самі. Саме так буде справедливо. І чим заможнішою з часом ставатиме держава, тим більшими будуть ці компенсації. Так, буде і чимало незадоволених, які знайдуть, до чого прискіпатися. Але впевнений: коли це зробимо, транспорт почне розвиватися, і люди це побачать та відчують”. 

Питання монетизації пільг підіймається з року в рік. Як Урядом, так і експертним середовищем. Останні вважають, що виділяти гроші пільговику - це більш ефективний підхід. Власне, "монетизація" означає процес перетворення зобов’язань держави на кошти для пільговика. 

Законопроект щодо монетизації пільг уже розроблено й згодом буде подано на розгляд Верховної Ради.

Подробиці: https://buhgalter.com.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар