-->
☢ ☢   Любите Родину - Мать вашу!        Якщо ви не боретеся за свої права, у вас їх заберуть!        Заявка на кредит онлайн        Наш Телеграм канал        Бесплатные кредитные карты        Реклама в анонімних оголошеннях    ☢ ☢

28.08.2018

«Чорнобильському Спасу» — 15 років

28 серпня виповнюється 15 років від дня освячення ікони, що стала справжньою святинею для чорнобильців — «Чорнобильський Спас».

Її історія дивовижна, по суті, ікона вийшла з народу, від простих людей, які пережили Чорнобильську катастрофу, які не шкодували життя і здоров`я для її ліквідації. Ікона з`явилася в той час, коли багато людей переживали глибокі особисті трагедії, зіткнувшись з викликаними радіацією важкими хворобами.

У центрі ікони — летить з неба «зірка полин» над зловісним заревом вибуху і сосна у вигляді хреста-розп`яття. Це реальне дерево — сосна, як знак прийдешньої катастрофи, з`явилася за багато років до аварії. Старожили згадували, що вже під час Другої світової війни це було велике, доросле дерево.

А атомну станцію побудували в парі кілометрів від створеного природою хреста. Коли заражений радіацією «рудий ліс» ліквідували, відкрилася приголомшлива картина: залишки четвертого реактора, що вибухнув на тлі дерева-хреста. На іконі, з двох сторін від нього стоять загиблі і живі ліквідатори. А над ними — Ісус Христос зі свитком, Пресвята Богородиця і Архангел Михаїл.

Хресною ходою ікону «Чорнобильський Спас» пронесли по парафіях Миколаївщини в 2006 році. І ідея пам`ятника «Скорботний янгол Чорнобиля» в Миколаєві, в Чорнобильському сквері, навіяна саме цією іконою. Миколаївська організація ВГО інвалідів «Союз Чорнобиль України» та Миколаївська єпархія запрошують чорнобильців — ліквідаторів та постраждалих від наслідків аварії, всіх небайдужих людей на урочисте богослужіння, присвяченій для кожного з нас пам`ятній події в кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці (м. Миколаїв, вул. Лягіна, 10) 28 серпня о 12.00.

Станом на 01.08.2018 рік в області проживає 6395 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Комментариев нет:

Отправить комментарий