-->
☢ ☢   Любите Родину - Мать вашу!        Якщо ви не боретеся за свої права, у вас їх заберуть!        Заявка на кредит онлайн        Наш Телеграм канал        ADS EARN BTC | The All-in-one Advertising Platform         Бесплатные кредитные карты        Реклама в анонімних оголошеннях    ☢ ☢

11.09.2019

Роз’яснення щодо виплати індексації грошового забезпечення військовослужбовців

Виплата призначена для часткового або повного відшкодування подорожчання споживчих товарів і послуг. Провадиться виплата відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078.

Індексації підлягають доходи військовослужбовців, які не мають разового характеру. Нараховують її, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотки. Вираховується як добуток прожиткового мінімуму (для відповідних соціальних і демографічних груп населення) та величини індексу споживчих цін.

Чому військовослужбовцям не здійснювали виплату індексації з 2016-го по лютий 2018 року?

Виплата залежить від обсягу фінансування на відповідний рік. Відповідно до статті 51 Бюджетного кодексу керівники здійснюють видатки на грошове забезпечення лише в межах фонду грошового забезпечення. За інформацією, наданою представниками Департаменту фінансів Міноборони, у межах наявного фінансового ресурсу можливості виплати індексації грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України з січня 2016 року по лютий 2018 року в Міністерства оборони України не було. Так, наприклад:
  • у бюджетному запиті на 2016 рік фонд грошового забезпечення планувався у сумі 22,4 млрд грн, фактично виділені Міністерству оборони України 29,5 млрд грн. У зв’язку зі збільшенням мінімального розміру грошового забезпечення військовослужбовців торік з 2,3 тис. грн до 7,0 тис. грн, ці кошти були спрямовані виключно на виплату грошового забезпечення;
  • 2017 року в бюджетному запиті планувався фонд грошового забезпечення (зокрема й на індексацію) у сумі 37,7 млрд грн, а виділено було всього 30,6 млрд грн;
  • відповідно на 2018 рік запланували 45,1 млрд грн, але фактично було виділено лише 34,8 млрд грн.
Чи виплачується індексація військовослужбовцям нині?

Так. Ситуація змінилась після прийняття з 1 березня 2018 року постанови Уряду від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Базовим місяцем для нарахування військовослужбовцям індексації став березень 2018 року. Вже в грудні 2018 року індекс споживчих цін перевищив 103 %, що і стало підставою для виплати особовому складу індексації.

Наразі кошти виплачують щомісяця. Наприклад, за липень місяць всім військовослужбовцям нарахували по 206,72 грн. За мінусом військового збору (а це 1,5%) на руки кожен отримав по 203,62 грн.

Комментариев нет:

Отправка комментария