-->

14.06.20

Відбулася робоча група щодо надання особам цивільної оборони, які були залучені до ліквідаціїї наслідків аварії на ЧАЕС, соціального захисту на рівні з військовослужбовцями

10 червня 2020 року в Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулося засідання робочої групи з вивчення питання віднесення осіб Цивільної оборони з числа загонів спецзахисту підвищеної готовності Чернігівської, Київської та Житомирської областей, які були залучені до ліквідації наслідків аварій на Чорнобильській атомній електростанції (далі - ЧАЕС) розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 01.05.1986 №3/199, до категорії “військовослужбовці”.

На засіданні були присутні народні депутати України - члени Комітету, представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства охорони здоров’я України, Збройних сил України та ДЗ “Український спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення МОЗ України”.

Обговоривши зазначені питання, учасники заходу прийняли рішення звернутися до Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів з проханням врахувати в подальшій законотворчій діяльності питання підвищення розміру пенсій особам, що ліквідовували наслідки аварії на ЧАЕС, а також інших пільг, що стосуються людей цієї категорії.

Наразі в Комітеті опрацьовується два законопроекти, що стосуються цих питань - проект Закону про внесення доповнення до статті 10 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо конкретизації осіб, які мають належати до військовослужбовців (реєстр. №3095) та проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо конкретизації осіб, які мають належати до військовослужбовців та потерпілих від Чорнобильської катастрофи (реєстр. №3095-1). Очікується, що найближчим часом ці законопроекти будуть розглянуті на засіданні Комітету та внесені на розгляд Верховної Ради України.

“Ми маємо посилити соціальний захист осіб, що колись рятували всю нашу державу ціною свого життя. Їх залишилося, на жаль, не так багато. В умовах роботи в високорадіаційній зоні уникнути наслідків для життя та здоров’я було неможливо. Тому і захист цієї категорії населення має бути відповідним. Питання обов’язково буде на розгляді Верховної Ради”, - сказав Голова робочої групи - Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк.

Немає коментарів:

Дописати коментар