-->

25.08.20

Експертиза встановила 19 млрд грн збитків унаслідок існування формули "Роттердам+" - НАБУ

Розслідування за підозрою посадових осіб НКРЕКП і представників групи компаній у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки для громадських і державних інтересів - на завершальній стадії

Розслідування за підозрою посадових осіб НКРЕКП і представників групи компаній у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки для громадських і державних інтересів - на завершальній стадії, повідомили в НАБУ.

Потерпілим у цьому кримінальному провадженні виступає народ України, який переплатив за електроенергію унаслідок існування формули "Роттердам+".

Про це повідомив у інтерв'ю "Українській правді" директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

Він розповів, що експертиза встановила 19 млрд грн збитків. Після цього фігурантам справи оголосили підозри. Потерпілим у цьому кримінальному провадженні виступає народ України, який переплатив за електроенергію унаслідок існування формули "Роттердам+".

З огляду на це НАБУ звернулося з листом спочатку до уряду експрем'єра Олексія Гончарука, а потім до нового прем'єр-міністра з проханням забезпечити представництво інтересів у цій справі.

"І логіка цього листа була така, що суспільство є потерпілим, прохання забезпечити представництво інтересів у кримінальному провадженні. Але ми отримали відповідь, що потрібно, щоб представляла інтереси саме прокуратура. Але якщо ми почитаємо закон про прокуратуру, там написано, що прокуратура представляє інтереси потерпілого, коли компетентний орган відмовився. І на сьогодні ця переписка звелась до того, що, дійсно, ми маємо певну відмову представляти інтереси в цій справі", - сказав директор бюро.

Він додав, що "прямої відмови немає, але при цьому є певна рекомендація".

Директор відомства зазначив, що наразі слідство у справі "Роттердам+" зупинене, оскільки залишаються не закритими питання, хто представлятиме інтереси народу в цій справі, а також іще не надійшли відповіді на міжнародно-правові доручення.

Нагадаємо, державні експертні установи надали такі висновки: за першу половину періоду дії формули "Роттердам +" (перша половина 2016 - 2017 роки) протиправні дії підозрюваних завдали 18 млрд грн збитків; економічні наслідки всього періоду дії формули (2016 - липень 2019) оцінені в існуючому науково-економічному дослідженні та складають 39 млрд грн.

Немає коментарів:

Дописати коментар