-->

17.12.20

Суд захистив інтереси особи з інвалідністю на отримання грошової допомоги в повному обсязі

Закарпатський окружний адміністративний суд визнав протиправними дії Департаменту праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради щодо нарахування та виплати позивачу щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у розмірі меншому, ніж передбачено Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та зобов`язав перерахувати і виплатити йому - особі з інвалідністю внаслідок війни IIІ групи разову грошову допомогу у розмірі семи мінімальних пенсій за віком відповідно до вищезазначеного закону з урахуванням раніше виплаченої суми.

Суд дійшов висновку, що виплата позивачу разової грошової допомоги у сумі 1 390 грн. не відповідає статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та свідчить про порушення його прав на отримання такої допомоги у належному розмірі.

Приводом для звернення до суду пенсіонера стала відмова відповідача зробити перерахунок одноразової грошової допомоги відповідно до передбаченого законом розміру, оскільки у 2020 році виплата згаданої грошової допомоги проводилася у розмірах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 року № 112.

Суд зауважив, що Конституційний Суд України у рішенні від 27.02.2020 року № 3-р/2020 вказав, що Бюджетним кодексом України не можна вносити зміни до інших законів України, зупиняти їх дію чи скасовувати їх, а також встановлювати інше (додаткове) законодавче регулювання відносин, відмінне від того, що є предметом спеціального регулювання іншими законами України.

Суд зазначив, що з прийняттям Конституційним Судом України рішення від 27.02.2020 року № 3-р/2020 розмір разової грошової допомоги до 5 травня інвалідам війни ІІІ групи у 2020 році становить 11 466 грн. Сума недоотриманих позивачем коштів становить 10 076 грн.

З текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 260/3398/20.

Немає коментарів:

Дописати коментар