-->

08.12.20

Конституційний Суд розпочав засідання Великої палати та розглядає подання Галини Третьякової

КСУ сьогодні, 8 грудня, працює у звичному режимі та розглядає подання.


Як стало відомо «Судово-юридичній газеті», сьогодні, 8 грудня о 10.00 годині розпочалося пленарне засідання Великої палати Конституційного Суду України, на якому судді продовжують розгляд справи за конституційним поданням 142 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення окремого положення абзацу четвертого преамбули Конституції України.

Таким чином, КСУ продовжує роботу у звичному режимі, та ніякого «блокування роботи» не відбувається.

Зазначимо, що з поданням, яке сьогодні розглядає КСУ, звернулися 142 народні депутати від «Слуги народу», включаючи Руслана Стефанчука, Данила Гетманцева, Анастасію Радіну, на чолі з Галиною Третьяковою. Вони просять розтлумачити норму Конституції про «гідні умови життя». 

Отримавши таке тлумачення від КСУ, законодавці могли б послатися на нього, аргументуючи необхідність прибрати відповідні зобов’язання держави з соціального законодавства.

Детальніше про ризики такого тлумачення ми вже писали

Раніше у своєму виступі на засіданні КСУ під час розгляду даної справи пані Третьякова акцентувала на необхідності «вести чесний діалог із суспільством» і знову повторила тези про те, що прожитковий мінімум повинен відображати «реальну собівартість життя українця», про те, що не всі самотні матері, чорнобильці потребують допомоги держави, а також про необхідність впровадити оподаткування домогосподарств.

Також сьогодні заплановано проведення засідання Великої палати Конституційного Суду України щодо розгляду питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Кримінального процесуального кодексу України та питання щодо подовження строку постановлення колегіями суддів Першого та Другого сенатів Конституційного Суду України ухвал про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справах за конституційними скаргами та конституційним поданням. Усі засідання проводитимуться у закритій частині, про результати їх розгляду буде поінформовано згодом на офіційному вебсайті Суду.

2 коментарі:

uy3ig сказав...

Опять под нас копают! Это же надо такое придумать: "...не всі самотні матері, чорнобильці потребують допомоги держави, а також про необхідність впровадити оподаткування домогосподарств." Налог с домохозяйства - это что-то новенькое и подленькое.

Unknown сказав...

Одній високоякісній пані конче необхідно достеменно знати, які умови життя є "гідні" для пересічного українця, тому з іншими 142-ма не менш якісними слугами народу вони звернулися до "неякісного", на їх думку КСУ, аби той пояснив, які умови життя є достатньо гідними для менш якісних громадян України, аби в своїх "пориваннях" створити для них гідні умови, вони не передати куті меду і не створити не приведи й помилуй умови подібні до якісних для якісних, бо на їх думку більш ніж достатньо для неякісних громадян і менш ніж гідних умов. Мабуть конче необхідно змінити стандарти якості та більш не наймати таких "високоякісних" слуг, достатньо мати слуг, які якісно робитимуть свою роботу, мовчки, та на користь Людині, Громадянину України, члену територіальної громади - дійсному власнику цієї держави, при цьому вишукуючи шляхи повного, всебічного та якісного виконання Конституції України, а не шляхи до її невиконання під різними приводами, як то недостатньої кількості коштів, які вони на самих себе, "якісних", завше не шкодували і не шкодують, бо вони нам не по кишені...

Дописати коментар