-->

16.04.21

Економія на ветеранах? Що не так з державними виплатами до 5 травня

У Вінницькій ОДА повідомили, що з нагоди Дня пам’яті та примирення ветерани, учасники бойових дій отримають щорічні разові виплати. 

— У Вінницькій області, станом на 1 квітня, на обліку в держреєстрі перебуває 43 тисячі 217 ветеранів війни та 101 людина з числа жертв нацистських переслідувань, які мають право на отримання щорічної разової грошової допомоги, — зазначив голова Вінницької ОДА Сергій Борзов. 

Виплати нарахують автоматично — на карткові рахунки і поштові відділення, де ці люди отримують інші види державної допомоги. 
За словами Борзова, Кабмін своєю постановою №325 від 8 квітня 2021 року збільшив виплати, якщо порівнювати їх з минулим роком. Але це урядове рішення має розбіжності з законами України, про що заявляють у Вінницькій міськраді. 

«Затверджені урядовою постановою суми виплат є нижчими, ніж визначені законами, — йдеться в повідомленні. — За рішенням Верховного Суду України від 29 вересня 2020-го, держава повинна виплачувати грошову допомогу, розміром від 5 до 10 мінімальних розмірів пенсії за віком, залежно від статусу особи. Такі розміри встановлені законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань». 

Однак департамент соцполітики зобов’язаний виконувати урядові рішення. 

— Наприклад, люди з інвалідністю внаслідок війни 1 групи за законом мають отримувати 10 мінімальних пенсій за віком — 17 690 гривень. Але вони отримають в цьому році 4421 гривню, — роз’яснює керівниця департаменту соцполітики міськради Валентина Войткова. 

Врешті-решт, саме з очолюваним нею департаментом потім судяться люди, які отримують щорічні виплати до 5 травня. 

— Вже маємо близько 300 позовів. Суд зобов’язує нас як розпорядника коштів нарахувати виплати в тому розмірі, який передбачений законом, — пояснює Войткова. 

— Виконати судове рішення ми не можемо, оскільки виплати нараховують з державного бюджету і їх розмір щороку затверджує уряд. А невиконання рішення суду загрожує кримінальною відповідальністю для керівника і блокуванням рахунків департаменту в Держказначействі. 

Вінницька мерія направила звернення до Вінницької ОДА, Мінсоцполітики, прем’єр-міністра України та до комітету Верховної Ради з питань соцполітики та захисту прав ветеранів. У тексті вони перелічили всі загрози від порушення соцгарантій перед пільговиками і вказали, що органи державної влади не мають перекладати свої зобов’язання на місцеву владу. 

Як отримати більшу матеріальну допомогу 

Марія Звягінцева, юристка ГО «Юридична сотня» 
— Розмір допомоги до 5 травня щороку встановлюється Кабміном. Наприклад, торік визначили, що виплатять від 570 до 4120 гривень, залежно від пільгового статусу ветерана. Хоча ці люди мають право отримувати матеріальні виплати, які прив’язані до розміру мінімальної пенсії, встановленої на відповідний рік. 

Дію вище зазначеної норми у 2007 році було змінено Законом України «Про державний бюджет України на 2007 рік». Конституційний суд України склав висновок (N6-рп/2007 від 9 липня 2007) про неконституційність такого механізму. Адже зупинення законом про Держбюджет дії законів України щодо надання пільг, компенсацій та гарантій, не відповідає статтям 1, 3, другої частини статей 6, 8, 19, статті 21, 22, пункту 1 другої частини статті 92, частини 1,2,3 статті 95 Конституції України. 

Попри таке рішення суду роками ситуація залишається незмінною. Що робити, якщо ваші права щодо цієї виплати порушено, а орган соцзахисту чи військова частина відмовляють у здійсненні перерахунку суми з урахуванням кратності розміру мінімальних пенсій? 

У такому разі потрібно звернутися до органу соцзахисту/військової частини з письмовим запитом, в якому має бути роз’яснення причин відмови у перерахунку. Та потім з цією відповіддю треба звертатися до суду за захистом порушених прав. Виплата допомоги здійснюється до 30 вересня поточного року. Відповідно до закону України «Про судовий збір», учасники бойових дій звільняються від сплати судового збору у справах, що стосуються захисту прав, пов’язаних з отриманим статусом (Джерело: Новинарня)

5 коментарів:

Unknown сказав...

Конституція України
Стаття 60.
Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.

За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність.
А не так, як це тлумачать ці шахраї і пройдисвіти з департу соцполітики, -
Що департамент соцполітики зобов’язаний виконувати урядові рішення.
А все це є можливим тому, що не працює принцип невідворотності покарання.
Щоб у ціх злочинців у владі, не що в голові, а й дупі не виникало думки плювати на ЗАКОНИ і на людей.

Анонім сказав...

вінничани подаємо заяви та виграємо суди! Гроші не зайві!
Кожний з нас заслужив це по праву! У владі є кошти не вистачає хай позичать у Вови Гроймана абе Петі Порошенко!

Анонім сказав...

Это касается каждого региона! Власть нас боится а деньги платить будет и платит однозначно! Обратите внимание сколько в области людей имеющих право на выплату? сколько подали? Делайте выводы Лень Вас погубит! Образец есть на сайде еще с прошлого года!

Unknown сказав...

Нужно судиться не только за противоправно заниженные выплаченные суммы, а от лица и по ининициативе всех общественных организаций, официально требовать привлечения к уголовной ответственности(ст.382 УК) за невыполнение решения КСУ и ВСУ, начиная с министерки Лазебной и заканчивая министрюком Шмыгалем.

Unknown сказав...

У Вінниці свої єврейсько-стратегічно-базарні закони, вони плювати хотіли на рішення судів Верховних і Конституційних, бо знають, що в країні дурнів закони не діють, тож можна грабувати і наживатись на інвалідах війни, чорнобильцях, АТовцях, та ООСниках, а потім вирішувати питання як звалити з цієї держави.

Дописати коментар