-->

16.04.21

35 років уроків: Міндовкілля змінює наративи Чорнобильської зони

26 квітня світ вшановуватиме роковини аварії на Чорнобильській АЕС. 35 років тому життя українців розділилося на «до» та «після» аварії і залишило глибокий слід не лише в пам’яті, а й в долях людей. Трагедія зачепила всіх.

Аби гідно вшанувати ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та нагадати всьому світу, що Чорнобиль – це набагато більше, ніж просто згадка про катастрофу, Урядом розроблена та затверджена програма заходів до 35-х роковин: https://bit.ly/3scUUl2.

У ній – заходи пам’яті та вшанування, соціальні, мистецькі та культурні події, міжнародні та наукові конференції та зустрічі.

15 квітня під час прес-туру до зони відчуження перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Богдан Боруховський розповів про бачення Міністерства у сфері розвитку зони та плани з відзначення 35-х роковин трагедії.

«Чорнобиль, це унікальні території і пам’ять про тих, хто народився, виріс, працював тут і рятував людство від ядерної катастрофи. Це героїчна та трагічна епоха. У планах Міндовкілля показати різний Чорнобиль, не лише як місце пам’яті про аварію, а і зону відродження природи. А ще – науковий майданчик та місце розвитку туризму майбутнього. Ми хочемо донести всім, що Чорнобиль безпечний. Він є свідченням того, що українці подолали проблему та контролюють ситуацію. Зона змінюється. І наше головне завдання, аби у неї з’явився новий сенс і вона перетворилася із зони відчуження на зону відродження», - зазначив Богдан Боруховський.

За його словами, Міндовкілля бачить такі напрями розвитку зони відчуження:
  • Бар’єрна функція та безпечне поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами. Держава створює у зоні відчуження об’єкти, які завершать етап діяльності у сфері використання ядерної енергії – централізоване довгострокове зберігання і захоронення відпрацьованого ядерного палива та радіоактивних відходів;
  • Відродження території як культурної спадщини та туристичного магніту. Зона відчуження – місце, де людина усвідомлює масштаби людської діяльності і її вплив на планету. Ці речі не залишають байдужим нікого. Ми хочемо, аби відвідування зони (Не)відчуження, а Відродження було максимально комфортним;
  • Окремий індустріальний кластер. Цьому сприяють залучення значних інвестицій у розвиток території, вигідне географічне розташування, наявність інженерної та транспортної інфраструктури;
  • Сучасний та комфортний майданчик для роботи українських та іноземних вчених. Відкриття інноваційного парку #ChornobylScience;
  • Розвиток Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Унікальне місце збереження природних комплексів Полісся. Лише тут одночасно можна зустріти увесь спектр радіонуклідів та цілісні екосистеми.

1 коментар:

Анонім сказав...

Шановно депутатко, уважно читайте закон796,i вивчайте його,не піарьтесь ...
Ліквідатор це одне поняття,а потерпілий зовсім інше ...не знаєте Законодавства не меліть дурниць!

Дописати коментар