-->

29.09.21

Щодо проблемних питаннь стосовно соціального захисту чорнобильців

ДИРЕКТОРУ ДЕПАРТАМЕНТУ СОЦІАЛЬНОГО
ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ДОНЕЦЬКОЇ
ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
О. ТОКАРЕВІЙ

Відповідно до листа Директора департаменту соціального захисту населення Донецької ОДА від 14.09.2021 р. №01-21/6712/0/201-21 надаємо пропозиції про проблемним питанням стосовно соціального захисту, медичного та пенсійного забезпечення осіб, постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи, які турбують членів нашої організації та потребують обговорення на засіданні Ради з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, утвореної Розпорядженням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 11.08.2021 №800/5-21, для їх вирішення:

По перше, пропонуємо розглянути питання розробки і затвердження в області Комплексної цільової програми соціального захисту, медичного та пенсійного забезпечення осіб, постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи на 2021-2026 роки, з урахуванням нижче викладених проблем:

1. МЕДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ. Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796 (ст.ст. 1, 13, 17, 20-23) державна політика в галузі соціального захисту потерпілих від Чорнобильської катастрофи базується на принципах пріоритету життя та здоров'я людей, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи, повної відповідальності держави за комплексне розв'язання завдань охорони здоров'я. Держава взяла на себе відповідальність за завдану шкоду цим громадянам та зобов'язується відшкодувати її за пошкодження здоров'я або втрату працездатності та за матеріальні втрати, що вони їх зазнали.

• Перше – це створити та не допустити знищення профільованих медичних закладів для лікування і обстеження ліквідаторів аварії на ЧАЕС і постраждалих від Чорнобильської катастрофи в ході здійснення медичної реформи і забезпечення підтримки їхньої діяльності на обласному і державному рівні! Вважаємо, що неприпустимо перекладати фінансування цих закладів тільки на місцевий бюджет! Держава взяла на себе відповідальність за завдану шкоду і за пошкодження їх здоров’я.

• Друге: В умовах пандемії зростає значення належного лікування і обстеження чорнобильців (вони всі визначні в групу риску) в медичних закладах 1-го рівня за місцем їх мешкання та забезпечення відповідних категорій чорнобильців безплатними рецептами на ліки відповідно до діючого законодавства. Нажаль, із-за недостатнього фінансування з державного бюджету, виділених коштів на безоплатні ліки катастрофічно не вистачає. Треба передбачити виділення коштів на це питання з обласного бюджету, як це зроблено в інших областях.

Також потребує додатково роз’яснення порядок виписки безоплатних ліків чорнобильцям і їх забезпечення в аптекарських пунктах, тому що ще трапляються випадки, коли деякі лікарі і аптечні працівники, посилаючись на якийсь «Реєстр ліків для чорнобильців» – відмовляють в забезпеченні чорнобильців ліками, згідно виписаних рецептів. Наполегливо просимо Департамент соціального захисту населення і Департамент охорони здоров’я області направити листи, в яких ще раз роз’яснити відповідальним особам, що чорнобильці забезпечуються ліками відповідно до Постанови КМУ №1303 від 17.08.98 з доповненнями. Топ то - "Безоплатно і на пільгових умовах відпускаються лікарські засоби, які зареєстровані в Україні в установленому порядку та включені до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я".

(для зразка надаємо лист Департаменту соціальної політики Київської міської держадміністрації)

• Третє: Потребує вдосконалення проблема медичного обстеження чорнобильців, відповідно до ст.17 закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». А саме: для повного і належного обстеження чорнобильців, особливо щитовидної залози та інших захворювань, пов’язаних з наслідками Чорнобильської катастрофи, крім безоплатних УЗІ та інших обстежень, потрібні безоплатні лабораторні дослідження усіх необхідних аналізів. Нажаль лабораторії медичних закладів 1-го рівня не виконують їх у повному необхідному обсязі. А лабораторії приватних медичних центрів вимагають оплату, яку більшість чорнобильців не в змозі зробить. Наполегливо просимо вирішити – яким чином чорнобильцям робити безоплатно всі необхідні аналізи!

• Четверте: Практика показує, що багато чорнобильців вимушені робити дороговартністні медичні операції. Нажаль вже 3 роки, як Уряд України скасував Програму по відшкодуванню вартості дороговартністних медичних операцій і багато чорнобильців опинилися в кредитних боргах. Перед ними встав вибір: помирати, або залазити в борги. Просимо передбачити в Комплексній цільової програми соціального захисту, медичного та пенсійного забезпечення осіб, постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи на 2021-2026 роки, часткову компенсацію витрат на дороговартністні медичні операції.

До цього. У 2018 р. та 2019 р. виділялися кошти на лікування чорнобильців в 2-х онкологічних диспансерах обласного рівня. Нажаль, а ні в 2020 році, а ні на 2021 році такі кошти не виділялися і не передбачені. ЧОМУ? Ці кошти дозволяють зменшити великі витрати на лікування, чорнобильцям з онкологічними захворюваннями.

• П’яте: Просимо звернутись до Президента України, Верховної Ради України Кабінету Міністрів України про негайний перегляд розміру щорічної допомоги на оздоровлення чорнобильцям відповідно до ст.48 Закону України №796. Постановою КМУ №562 від 2005 року, передбачені образливі для нас суми (на рік):

- інвалідам I і II групи - 120 гривень;
- учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії - 100 гривень;
- інвалідам III групи та дітям-інвалідам - 90 гривень;
- учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 3 категорії, кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованим із зони відчуження у 1986 році, включаючи дітей, - 75 гривень.

Просимо врахувати, що ці призначені кошти фактично стали меншими в 6 разів ніж у 2005 році, але продовжують виплачуватись у тих же розмірах!!!

Чи можна зіставити ці розміри виплат людям, які віддали своє здоров’я та життя захищаючи Україну у Чорнобилі, з коштами, які отримують на оздоровлення народні депутати, чи високопосадовці?!

• Шосте: Просимо загострити перед Міністерством соціальної політики України питання в систематичному порушенні ним норм законодавства в частині виконання вимог «Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильськї катастрофи”, затвердженого Постановою КМУ №936 від 20.09.2005р. А саме: при встановленні розміру грошової компенсації вартості продуктів харчування за медичними нормами громадян, віднесених до 1 та 2 категорії постраждалих від Чорнобильскої катастрофи. Цей розмір є незмінним з 2015 року. Але п.9 «Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильськї катастрофи” передбачає, що Мінсоцполітики у місячний строк після прийняття закону про Державний бюджет України на відповідний рік повинно визначати з урахуванням розроблених Міністерством охорони здоров’я фізіологічних (медичних) норм харчування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 1992 року №258 «Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», і даних Держстату щодо середніх цін на продукти харчування, що склалися в регіоні за попередні три місяці, в розрізі областей та м. Києва розміри грошової компенсації вартості продуктів харчування відповідно до Закону для громадян, що належать до категорії 1 і 2.

• Сьоме: Аналогічно з попереднім питанням, необхідно зазначити перед Міністерством соціальної політики, що воно порушує норми встановлені п.4 ст.20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської Катастрофи». А саме:
« Ст.20, п.4). позачергове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками… чи одержання за їх бажанням грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні;

Міністерство соціальної політики України не забезпечує ЩОРІЧНЕ лікування в санаторіях чорнобильцям 1-ї категорії, бо фінансується менше ніж 50% зарахованих бажаючих чорнобильців. Із-за недолугості діючого «Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортним установам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, постраждалим від Чорнобильської катастрофи», затвердженому Постановою КМУ 23.11.2016 р №854, чорнобильці, які були зараховані в черзі на отримання санаторно-курортної путівки і яким не надали фінансування не отримують ЩОРІЧНУ пільгу, згідно п.4 ст.20 Закону, ще й тому, що вони не можуть отримати хоч би передбачену грошову компенсацію за невикористану санітарно-курортну путівку. Бо Порядок прописаний таким чином, що вони повинні відмовитись від черги на путівку, написати заяву на компенсацію на наступний рік. Чому в діючому ПОРЯДКУ не передбачена можливість отримати компенсацію за невикористану путівку у разі не отримання її з вини Міністерства соціальної політики (відсутність фінансування)?!

Також звертаємо увагу на те, що посадові особи органів соцзахисту , які зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ч.2 ст.19 Конституції України) відмовляють і позбавляють чорнобильців, відповідної категорії, конституційного права (Ст.22 Конституції України вказує, що ПРАВА… людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними, що ПРАВА… гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих ПРАВ…) на пільгу – щорічне безоплатне забезпечення санаторно-курортними путівками та компенсація за невикористану санаторно-курортну путівку, передбаченої Законом України №796, бо підзаконний акт КМУ (Постанова КМУ 23.11.2016 р №854) з огляду на норми верховенства права не може відміняти норми встановлені Законом України (Закон №796).

Недосконалість вище зазначеного Порядку, полягає ще в тому, що в ньому не обумовлено за який саме рік виплачується щорічна компенсація за невикористану санаторно-курортну путівку в поточному році і чи можлива виплата компенсації за минулий рік в наступному (ця можливість в Порядку не заперечуються, але посадовці її бачать поміж строк і відмовляють чорнобильцям). А також до якого конкретно терміну чорнобильці повинні подавати заяву на отримання санаторно-курортної путівки та заяву про виплату щорічної компенсації за невикористану санаторно-курортну путівку і чи можуть вони подати заяву про виплату щорічної компенсації за невикористану санаторно-курортну путівку за минулий рік (ця можливість в Порядку не заперечуються). Посадовці чомусь ототожнюють встановлені для них терміни для надання інформації з термінами надання чорнобильцями заяв;

Просимо звернути увагу Міністерства соціальної політики на те, що передбачений розмір компенсації (8250 грн.) санаторно-лікувальним закладам за лікування чорнобильців не відповідає сучасним цінам на санаторно-курортне лікування. Чорнобильці змушені доплачувати за своє лікування, ще майже таку саму суму коштів. Треба збільшити суму компенсації санаторно-лікувальним закладам за лікування чорнобильців до 15000 грн. А також, треба дозволити чорнобильцям (без доплати) самим зменшувати строк лікування і відповідно – оплату, за їх бажанням до 14 діб. А також, визначена, як 35% від прожиткового мінімуму сума компенсації за невикористану санаторно-курортну путівку, не відповідає соціальній справедливості та нормам закону №796. Держава взяла на себе відповідальність за завдану шкоду чорнобильцям та зобов'язується відшкодувати її за пошкодження здоров'я або втрату працездатності та за матеріальні втрати, що вони їх зазнали. Вважаємо що необхідно збільшення цієї грошової компенсації, не менше ніж до 50 % від суми коштів визначених для компенсації путівки санаторно-курортним закладам!

2. ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ. В питаннях пенсійного забезпечення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і постраждалих від Чорнобильської катастрофи треба забезпечити виконання вимог Закону України №796 у останній редакції, а саме:

• Забезпечення автоматичне втіленні останніх змін в питанні пенсійного забезпечення відповідних категорій чорнобильців з 01.01.2022 року. Звернути особливу увагу на перерахунок пенсій вдовам чорнобильців, чоловікам яких збільшена пенсія згідно останніх змін в законодавстві.

• З урахуванням стану здоров’я багатьох чорнобильців покращити взаємодію органів Пенсійного фонду області з громадськими чорнобильськими організаціями і налагодження постійнодіючого онлайн зв’язку

• З урахуванням невирішеного питання в пенсійному забезпеченні ліквідаторів 2-ї і 3-ї категорій звернутись до Кабінету міністрів України про терміновий розгляд питання підвищення додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, яка виплачується відповідно до ст.ст.50 та 51 Закону України №796. згідно норм Постанови КМУ №1210 від 23.11.11 (з доповненнями) визначена ще в 2011 році в розмірі:

-особам з інвалідністю з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС 1 групи-474,5грн.;
-особам з інвалідністю з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС ІІ групи – 379,6 грн.;
-особам з інвалідністю з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС ІІІ групи – 284,7 грн.;
-особам з інвалідністю з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи 1 групи- 341,64грн.;
-особам з інвалідністю з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи ІІ групи – 227,76 грн.;
-особам з інвалідністю з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи ІІІ групи – 170,82грн;
-особам що належать до категорії 2 – 170,82 грн.;
-особам що належать до категорії 3 – 113,88 грн.;
-дітям з інвалідністю, а також хворим на променеву хворобу – 170,82 грн.

-Щомісячна компенсація сім’ям за втрату годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї – 113,88 грн.

Усі ці розміри були встановлені ще в 2011 році і з тих пір не підвищувались, з урахуванням індексу життя в Україні. Фактично їх значення зменшилося майже в 8 разів!!!

Ми вважаємо що треба терміново вирішити питання з їх переведенням в відсоткове співвідношення до прожиткового мінімуму.

• Просимо поставити питання перед Пенсійним фондом України:

- про негайне вирішити питання розрахунку пенсій для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 і 3 категорій, з урахуванням показників заробітної плати, згідно Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (враховувати осучаснені показники середньої заробітної плати, а не 2008 року, як це робиться зараз);

- по цей час органи Пенсійного фонду України відмовляються призначати пенсії вдовам померлих чорнобильців-військовослужбовців (тих хто мав посвідчення інвалідів війни) відповідно до п.4.ст.115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», де зазначено, що право на призначення дострокової пенсії за віком мають у тому числі і … дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов’язків), а також після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи… - після досягнення жінками - 50 років за наявності страхового стажу не менше 20 років у жінок. Положеннями ст.10 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи» встановлюється, хто відноситься до учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. При цьому, згідно з приміткою до цієї статті до військовослужбовців належать, зокрема, військовозобов’язані, призвані на військові збори.

3. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ.
• Просимо звернутись до Президента України, Верховної Ради України Кабінету Міністрів України про негайний перегляд розміру одноразові компенсаційні виплати, за отриману інвалідність. Вважаємо несправедливими по відношенню до чорнобильців, які захистили Україну і весь світ від ядерного лиха, призначені Постановою КМУ від 14.05.2015 р. №285 одноразові компенсаційні виплати, за отриману інвалідність, особливо якщо порівнювати їх з виплатами, які отримують в теперішній час військовослужбовці – ветерани АТО-ОСС. Так учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧорнобильськійАЕС, дружинам (чоловікам), якщо та (той) не одружилися вдруге, померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, , сім’ям, які втратили годувальника, та батькам померлого із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, дітям-інвалідам, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою цією Постановою передбачено:

-інвалідам I групи - 379,3 гривні;
-інвалідам II групи - 284,4 гривні;
-інвалідам III групи - 189,6 гривні;
-дітям-інвалідам - 1264 гривні;
-сім’ям, які втратили годувальника, - 7586 гривень;
- батькам померлого - 3792 гривні

У той самий час військовослужбовцям за отриману, наприклад 2-гу групу інвалідності виплачується 300 прожиткових мінімумів – а це зараз: 1769грн х 300 = 530 700 грн. (!!!)

Хіба це справедливо: однім 284,40 грн. а другим 530 700 грн.

Адже ми також в сій час захищали Україну!!!

• Звертаємо увагу на те, що посадові особи органів соціального захисту області в питанні видачі «Посвідченя члена сім’ї загиблого» вдовам померлих чорнобильців, які мали статус «Інвалід війни», продовжують порушувати ст.19 Конституції України і Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Це неодноразово зазначали українські суди всіх рівнів, які задовольняли позови вдів чорнобильців. Однак посадовці самостійно це питання, по цей час не виправили і вдови повинні витрачати свій час, здоров’я, кошти, щоб вирішувати його в судах.

• Вже пройшло майже 30 років з того часу, як була зупинена Державна програма забезпечення чорнобильців, які потребують поліпшення житлових умов, - житлом. Багато хто по цей час (а пройшло майже 35 років) так і не отримав житла, яке передбачене Законом України №769. Навіть інваліди-чорнобильці мешкають в гуртожитках, а багато хто вже в них і помер. Чому зараз діють програми по забезпеченню житлом ветеранів АТО, переселенців, а про нас, чорнобильців, ніхто і не згадує?! Вважаємо що треба відновити цю програму на рівнв області, як це зробили в дніпропетровській, Миколаївський, Лвівській та інших областях. Бо це зазначено в Законі України. Це треба зробити як на державному, так і на місцевому рівнях!!!

• Просимо поставити перед Урядом України питання, про те що вже не один десяток років практично не виконується норма Закону України №796 (п.13 ст.20) позачергове безоплатне забезпечення автомобілем осіб з інвалідністю I групи незалежно від наявності медичних показань та осіб з інвалідністю II групи за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем, відсутності у них протипоказань до керування автомобілем; позачергове пільгове забезпечення автомобілем осіб з інвалідністю II групи за наявності медичних показань та протипоказань до керування з правом передачі керування автомобілем члену сім'ї. Особи з інвалідністю II групи за відсутності відповідних медичних показань мають право на безоплатне або на пільгових умовах забезпечення автомобілем, а також особи з інвалідністю III групи за наявності медичних показань - на забезпечення автомобілем та відсутності протипоказань до керування ним - на пільгових умовах у порядку загальної черги. В цих умовах просимо вирішити питання про надання можливості чорнобильцям 1-ї категорії купляти автомобілі за кордом і реєструвати їх в Україні без оплати розмитнення.

Голова Маріупольської міської організації
ВГОІ «Союз Чорнобиль України»
Сергій НЕХАЄВСЬКИЙ

24 коментарі:

Unknown сказав...

Добрий день.Правельно все прописано Сергійом Нехаєвським,а деж наші лідери такі як Хущенко,Ларіси,Ольги,Яценки,і їм подібні були що за 35 років нічого не зробили,тільки устроїли ворожнечу між гражданським,і (військовими,партизанами)Нам простим учасникам, немає до кого обратиться за підтримкою совітом.Чиновники скрізь нас кидають у прірву мотивіруючи законами.Оце ми заслужили у держави.Слава Україні.

Unknown сказав...

Дуже слушні і розумні вимоги Сергія Нехаєвського, але він не живе у Києві, а ті хто там живе, таких питань перед владою НЕ ставлять, вони піклуються про свої зарплати і блага, називаючи себе президентами, віце президентами головами обласних організацій інвалідів. Ось із-за цього ми і маємо те що маємо.

Unknown сказав...

А з вернутись до Президента України Нехаєвському "слабо".Департамент соцзахисту що рішає наведене-прописане Нехаєвським.Непаи'ятаю щоб Нехаєвський захищав ліквідаторів в літку біля ВР УКРАЇНИ.ХРУЩЕНКА,ЯЦЕНКІВ,ЛАРИСУ ТА ЇНШИХ КЕРІВНИКІВ МАЙЖЕ З КОЖНИМ СПІЛКУВАВСЯ НЕХАЄВСЬКОГО НЕ БАЧИВ.З ПІСНЯМИ ТА ВІРШАМИ НЕ ЗАПЕРЕЧУЮ В НЬОГО ГАРНО ПОЛУЧАЄТЬСЯ.

Unknown сказав...

А що обов'язково треба їхать до верховної ради,щоб нести отаку чуш як Хрущенки і їм подібні.Прийде час і він поїде до призидента,головне що ми його почули, не під верховною радою,а з сторінок в інтернеті.А то все крикуни під верховною радою.

Unknown сказав...

Під ВР вже давно нічого не вирішується. А стосовно звернень до Президента, то є вже прицидент, адміністрація Президента письмово відповідає Що громадські організації міські підпорядковуються обласним, а обласні - всеукраїнським. Тобто якщо самозванці хрущенковці мовчать, то і нижчі організації мають мовчати. Приблизно такі відповіді є від АП.

Unknown сказав...

Поїде до Президента не за пенсією для тебе, а за квартирою для себе в Київі.

Unknown сказав...

Каждий мисле в міру своєї розпущеності і в міру того що роблять теперішні Хрущенки і такі як він Лариси Ольги Яценки ... .

Сергей Нехаевский сказав...

Шановні! Треба уважніше читати те, що написано. В Донецькій області у листопаді відбудеться засідання Ради при Голові державної адміністрації області по чорнобильським проблемам у яку у тому числі входжу і я. Для цього засідання нам запропонували визначити коло проблем, які треба обсудити. Дочого тут Президент? Доречі я направляв майже тіж самі проблеми до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України від делегатів Конференції Донецької обласної організації ВГОІ "Союз Чорнобиль України". Я впевнений, що вони знають про ці проблеми, але не спішать їх вирішувати. Чим більще ми будемо їх "давити", тім скоріше вони хоть щось зроблять. Треба піднімати ці проблеми на всіх рівнях і всім нам разом... До речі я був майже на всіх заходах чорнобильців у Києві. Про це можна побачити на світлинах. Останній раз не був по стану здоров'я... Але то життя...

Unknown сказав...

Нехаєвський вистав-опоблікуй копії документів до ВРУ,КАБМІНУ ТА ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ,ПРЕЗЕДЕНТА "ВГО СЧУ", ТА ЇХНІ ВІДПОВІДІ НА ТВОЮ АДРЕСУ."СЛОВО К ДЕЛУ НЕ ПРИШЁШ".ПІСНІ ТА ВІРШІ МИ СЛУХАЛИ.ГАРНІ.ДОКУМЕНТИ В СТУДІЮ.

Unknown сказав...

Нехаєвський!Працюй як ВІТЯ ГАЙДАК НАПИСАВ ДО УРЯДУ,ОПРИЛЮДНИВ,ОТРИМАВ ВІДПОВІДЬ ОПРИЛЮДНИВ.

Unknown сказав...

Молодці хлопці Нехаєвський,Гайдак будемо вас підтримувати.Дасте клич поїдемо і на Київ.

Unknown сказав...

А чого ти раніше на Київ не їздив?ШІСТКА-НЕХАЄВСЬКОГО!

Unknown сказав...

Шановний Сергію Нехаєвський, по можливості оприлюдни для всіх інформацію стосовно нинішньої долі нашого ліквідатора, можу точно сказати - непоганої людини - Жені Стружко.

Unknown сказав...

Їздив і раніше.Всі надіялись на лідерів.Ато все була ширма.А щас надіюсь що занавісь откриється і вийдуть настоящі ліквідатори.

Сергей Нехаевский сказав...

Не хочу втягуваись в непродуктивну дискусію, бо по другий бік АНОНІМИ, які не хочуть оприлюднювати свої призвища, але відповім ще раз... Усі свої звернення в різні інстанція я публікую на сторінках своєї групи у Фейсбуці, яка називається "Донецька обласна організація ВГОІ "Союз Чорнобиль України", або на сторінці - Маріупольська міська організація ВГОІ "Союз Чорнобиль України". Як наприклад: Звернення до Президента (08.02.21), в Мінсоцполітики (21.01.21, 12.01.20, 24.11.19) відповідь з цього міністерства (10.01.20,24.12.2019), відповідь на звернення з Верховної ради (27.11.2019р), звернення в Донецьку ОДА (26.07.20, 29.10.19), відповіді з ОДА (29.06.21), Звернення в МОЗ (21.02.2020) та інші, з якими можно ознайомитись і цій групі. Не коректо мене порівнювати з Гайдаком. Я його поважаю, але він займається тільки теоретичною працею, на рівні докуменів. Мені ж більше часму потрібно вирішувати практичні проблеми чорнобильців міста і області - ліквідаторві і вдів, пов'язані з конкретними проблемами. Тому у нас різні аспекти діяльності. Нажаль у мене не має часу публікувати матеріали про діяльність наших організацій у всіх групах і блогах... І останнє, дякую всім тим кому подобаються мої чорнобильські пісні, бо я пишу їх від душі і про своїх побратимів....

Сергей Нехаевский сказав...

Про Сушко можу тільки сказати, що він залишився в Донецьку на непідконтрольній території... Більше мені нічого не відомо...

Unknown сказав...

Нехаєвський сказав прямо що крім гарних віршів та пісень ти більне нічого не вміеш.ні нажодних протестах в Київі я тебе "Небачив".ЯКЩО ЩОСЬ І ДОПОМІГ ЧОРНОБИЛЬЦЯМ ТО ТІЛЬКИ ПІСНЯМИ ТА ВІРШАМИ,ВСТРИВАТИ В ДИСКУСІЇ В ТЕБЕ КИШКА ТОНКА.

Unknown сказав...

До ХРУЩЕНКА,ЯЦЕНКІВ, ЛАРИСИ,ПРОСКУРІНА,ШИВЧУКА,БІЛОЄНКА,ГАЙДАКА,АТАМАНЧУКА,НЕДІЛЬКО,ТА ІНШИХ КЕРІВНИКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКИХ Г.О.УКРАЇНИ ЧИ ХОДИВ РАЗОМ З ВАМ ПО КАБІНЕТАХ МІНІСТЕРСТВА СОЦЗАХИСТУ,КАБМІНУ УКРАЇНИ,В.Р.УКРАЇНИ,О.П.УКРАЇНИ,ТА ПРИВОЗИВ ЧОРНОБИЛЬЦІВ НА ПРОТЕСТНІ АКЦІЇ З 2014 ПО 2021РІК-НЕХАЄВСЬКИЙ.

Unknown сказав...

Нехаєвський та ти зовсім "НІ@@НА НЕ ЗНАЕШ ПРО ЖИТТЯ ЛІКВІДАТОРІ,ЛІКВІДАТОРІВ АКТИВІСТІВ.ПЕРЕСТАНЬ ЗАЙМАТИСЬ РУКОБЛУДСТВОМ ЩОБ ТЕБЕ НЕ ЗАКИДАЛИ ШАПКАМИ ТИМИ ЩО КРАВ ЯНУКОВИЧ ТВІЙ ЗЕМЛЯК.

Unknown сказав...

Нехаевський не пудри мозги!Тобі було поставлено чітке питання!ОПУБЛІКУЙ -ТВОЇ ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ КАБМІНУ МІНСОЦПОЛІТИКИ, В.Р.УКРАЇНИ,ТА ВІДПОВІДІ!НЕПУДРИ МОЗГИ -ЗВЕРНЕННЯМИ ДО ДОНЕЦЬКОЇ ТА МАРІУПОЛЬСЬКИМИ АДІНІСТРАЦІЯМИ.

Unknown сказав...

А чого це Хрущенко і йому подібні мовчать.Я надіюсь вони читають наші коментарі.Вони ж научені лапшу людям вішать,а ми ведемся на їхні обіцянки.

Unknown сказав...

Мовчать тому що ніхто з них НЕХАЕВСЬКОГО НІКОЛИ НЕ БАЧИВ В КИЇВІ.КОЛЕГО!:ТИ ЩЕ НЕ ЗРОЗУМІВ ЩО ДЕШЕВИЙ ПІАР НЕХАЕВСЬКОГО ПЕРЕД ОБЛАСНОЮ ВЛАДОЮ ДО ДНЯ ЛІКВІДАТОРА, ДО 14 ГРУДНЯ ЗАРОБЛЯЄ ВІД ОБЛВЛАДИ НЕ ТОБІ НЕ МЕНІ НЕ ВСІМ ЛІКВІДАТОРАМ А СОБІ НА ОРДЕН ЧИ КВАРТИРУ,КРІМ ПІСЕНЬ ТА ВІРШІВ ВІН НІ ХРЕНА "НЕ ВМІЄ РОБИТЬ","ТА НЕ ЗРОБИВ НІЧОГО ДЛЯ ЛІКВІДАТОРІВ ЗА 35-РОКІВ".ОДНІ ТІЛЬКИ ВОПЛІ ТА СОПЛІ,ЯКІ ВЖЕ ВСІМ МАБУТЬ НАДОЇЛИ.

Unknown сказав...

Колеги, потрібний навий закон для ліквідаторів та євакуйованих з 30 км зони, все інше відмінити.

Unknown сказав...

У нас єть перший закон який стосується ліквідаторів і потерпілих.Вирнуться нужно до нього і все вирівнюється.Нетреба до нас прирівнювати зональників,ядерщиків,підводників.А Київські акції це все наіграно владами щоб показать що люди приїхали вони щось кинуть з барського столу.

Дописати коментар